Linie lotnicze pod lupą internautów. LOT mało popularny

Ze świata

Shutterstock37654190-c37c-4919-a00e-d09d16a21685

LATAM Airlines to najczęściej oceniana linia lotnicza przez użytkowników amerykańskiego serwisu TripAdvisor. Przewoźnik z Ameryki Południowej ma ponad 3 tys. recenzji. Dla porównania PLL LOT oceniane były zaledwie 164 razy.

TripAdvisor to serwis, gdzie osoby z całego świata dzielą się opiniami dotyczącymi wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych, a także oceniają jakość noclegów w hotelach i pensjonatach, czy posiłków oraz obsługi w restauracjach.

Od niedawna można też oceniać linie lotnicze. Najczęściej recenzowanym przewoźnikiem jest LATAM Airlines, który otrzymał 3033 opinii. Dla porównania PLL LOT oceniane były zaledwie 164 razy.

1. LATAM Airlines

Południowoamerykańska linia lotnicza, która powstała z połączenia TAM Airlines i LAN Airlines.

"Najlepsza linia na lot do Brazylii" - napisała "IsabellasTrips" z Nowego Jorku. "Doskonała rozrywka pokładowa, bardzo miła obsługa, dobre jedzenie" - argumentowała.

"Lucas" i "Froncelage" z Rio de Janeiro byli rozczarowani wygodą foteli, podczas gdy "Brissy2" z Brisbane narzekała na to, że podczas czterogodzinnego lotu podano jej tylko bułkę z szynką i serem.

LATAM Airlines zostały najlepiej ocenione przez recenzentów w takich kategoriach jak obsługa klienta oraz odprawa i wejście na pokład.

Liczba recenzji: 3033

LATAM AirlinesFlick (CC BY-SA ND 2.0)

2. Emirates

Emirates z Dubaju kilkanaście dni temu została uznana najlepszą linią lotniczą świata w 2016 roku w prestiżowym plebiscycie Skytrax. Więcej o tym wyróżnieniu przeczytasz TUTAJ.

"Fantastycznie linie" - zachwycał się "Frequentflyer005" z miejscowości Chandigarh w Indiach. Z kolei "ZA_World" z Johannesburgu twierdzi, że przewoźnik oferuje "niezrównaną cenę, serwis i luksus".

"Fred Z" z amerykańskiego stanu Teksas podsumował swoją podróż Emirates w ten sposób: "Jedzenie było wspaniałe, siedzenia bardzo dobre, niewiarygodny wybór filmów i programów telewizyjnych oraz znakomita sieć Wi-Fi".

Emirates zostały najlepiej ocenione za obsługę klienta, czystość, jedzenie i napoje, odprawę i wejście na pokład oraz rozrywkę pokładową.

Liczba recenzji: 3027

3. Azul Brazilian Airlines Azul zostały wybrane najlepszą tanią linią lotniczą w Ameryce Płd. w 2016 roku w plebiscycie Skytrax i trzecią najbardziej punktualną linią lotniczą 2016 roku w rankingi OAG. "Tak009" z USA pochwalił linie za "doskonałe wsparcie pracowników po odwołanym locie", a Cyn D z kanadyjskiego Edmonton za "szybką i profesjonalną obsługę" i "stosunkowo przestronne siedzenia". Internaucie o pseudonimie "Niels_horn" z Rio de Janeiro najbardziej podobał się "nowoczesny system rozrywki" podczas lotu oraz "gniazdka między siedzeniami". Azul Brazilian Airlines najwięcej pochwał uzyskały za obsługę klienta, czystość, odprawę i wejście na pokład i system rozrywki pokładowej.

Liczba recenzji: 1632

4. Qatar Airways Narodowy przewoźnik Kataru został wybrany drugą najlepszą linią lotniczą świata 2016 roku w plebiscycie Skytrax (w 2015 zajął pierwsze miejsce). "Klasa biznes w nowych samolotach Qatar Airways jak A350 czy B787 to najwyższa jakość" - stwierdził "202countries" z Hanau w Niemczech. Dodał, że oferta katarskiego przewoźnika, dotycząca klasy biznes w lotach między Europą i Australią, zawiera "najlepszy stosunek jakości do ceny". Chwalił też wybór doskonałych win. Qatar Airways zyskały największe uznanie wśród recenzentów za obsługę klienta, czystość i system pokładowej rozrywki.

Liczba recenzji: 1536

5. Avianca

Flagowy przewoźnik Kolumbii i druga po KLM, najstarsza linia lotnicza na świecie. "CarlosGMF" z Gwatemali sugerował, żeby "regularnie sprawdzać, czy loty są przecenione", ponieważ przewoźnik często, bez zapowiedzi, oferuje tańsze bilety na popularne połączenia. "Jerry_s73" z Aruby dodał: "Jeśli wcześnie zarezerwujesz lot, to linie często oferują promocyjną cenę w klasie biznes". "StevandSA" dał wskazówkę: "Weźcie ze sobą na pokład własny kabel USB, dzięki czemu możecie naładować telefon". Avianca została najlepiej oceniona przez recenzentów w takich kategoriach jak obsługa klienta oraz czystość.

Liczba recenzji: 1426

Kolejne miejsca zajęły (w nawiasie liczba recenzji):

6. Southwest Airlines (1323)

7. Singapore Airlines (1139)

8. Aeroflot (970)

9. Garuda Indonesia (715)

10. JetBlue Airways (707)

Autor: tol/gry / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock