Rosja odgraża się Turcji. Turyści będą omijać ją szerokim łukiem

tvn24Rosyjscy turyści przestaną podróżować do Turcji?

Liczba rosyjskich turystów wyruszających w podróże zagraniczne do Turcji spadnie o ponad 40 proc. w przyszłym roku - ogłosiła Rosyjska Państwowa Agencja Turystyczna - Rosturizm. Turcja to popularny kierunek wakacyjny wśród Rosjan. W miniony roku mieli zostawić tam 4 mld dol.

W środę Rosturizm zalecił zawieszenie podróży rosyjskich turytów do Turcji w odpowiedzi na zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego przez turecki myśliwiec F-16.

Rosyjskie biura podróży zareagowały od razu

Wielu rosyjskich operatorów turystycznych zareagowało na wezwania agencji natychmiastowo i zaczęło wycofywać sprzedaż wycieczek do tureckich kurortów. Jednym z nich było biuro podróży Brisco, które wczoraj ogłosiło, że przestaje obsługiwać podróże do Turcji. We wtorek w związku z incydentem minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow poinformował, że odwołał swoją wizytę w Turcji planowaną na środę. Dodatkowo, odradził wszystkim obywatelom podróżowanie do Turcji - "ani w celach turystycznych, ani w żadnych innych". Szef rosyjskiej dyplomacji stwierdził, że zagrożenie terroryzmem w Turcji jest "nie mniejsze niż w Egipcie".

- Rosjanie byli największą grupą turystów jeżdżącą do Turcji, więc zrezygnowanie z tego kierunku będzie rodziło poważne konsekwencje - mówił w studiu TVN24 Biznes i Świat Marcin Zborowski z Centre For European Analysis.

W samym 2014 roku prawie 3,3 mln Rosjan spędziło wakacje wypoczywająca w Turcji a w miniony roku mieli zostawić tam 4 mld dol. - podaje "The Moscow Times".

Rosjanie w konflikcie z Turcją. "Koalicja antyterrorystyczna nie ucierpi"
Rosjanie w konflikcie z Turcją. "Koalicja antyterrorystyczna nie ucierpi"TVN24 BiS

Autor: ag / Źródło: Reuters, "The Moscow Times"

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości