Z Legolandu do kantoru. Na Florydzie kupisz lego-dolary

Ze świata

TVN24 BiSLegoland na Florydzie wprowadza własną walutę

Legoland na Florydzie to pierwszy park rozrywki na świecie, który wprowadził swój pieniądz poza miasteczko. Lego-dolary będzie można kupić w kantorach.

Władze Legolandu z Florydy zdecydowały się na wyprowadzenie własnej waluty poza park rozrywki, bo chcą uczyć dzieci podstawowych zasad ekonomii i praw rynku.

Po co?

- Wszystko w naszym Legolandzie stworzone jest dla dzieci, także nasza waluta. Używając lego-dolarów wychodzimy z założenia, że dzieci mogą uczyć się, a przy okazji dobrze bawić - powiedział Adrian Jones, dyrektor parku rozrywki. Nietypowe pieniądze będzie można kupić w kilku miastach w Stanach Zjednoczonych. Lego-dolary będą miały sztywny kurs, który równa się jednemu dolarowi amerykańskiemu. Aby sprzedać lego-dolarów trzeba udać się do Legolandu, a więc obrót walutą odbywa się tylko w jednym kierunku.

Tak wygląda waluta Legolandu na Florydzielegolandfloridaphoto.photoshelter.com

Sposób na biznes

Lego-dolary to też sposób na przyciągnięcie do parki nowych gości i zwiększenie zysków. Władze parku rozrywki kuszą promocją, w ramach której osoby, które kupią co najmniej 50 lego-dolarów będą mogły skorzystać z darmowego parkingu oraz zniżek w restauracjach. A ze względu na fakt, że walutę można wydać jedynie w Legolandzie na Florydzie, to klienci będą wydawać więcej, aby nie gromadzić bezużytecznych w innych miejscach pieniędzy.

Autor: msz/ / Źródło: foxnews.com/

Źródło zdjęcia głównego: legolandfloridaphoto.photoshelter.com