Mapa terroru w Hiszpanii. Katalonia na czele listy

Ze świata

TVN24 BiSMapa terroru w Hiszpanii

Hiszpański dziennik "La Vanguardia" opublikował mapę pokazującą, gdzie w latach 2012-2017 dochodziło do operacji antyterrorystycznych oraz zatrzymań podejrzewanych o terroryzm osób. Na szczycie listy znalazła się Katalonia, której stolicą jest Barcelona.

Jak podaje dziennik, Katalonia jest regionem Hiszpanii, który skupił najwięcej działań radykalnych islamistów. Dziennik powołuje się na dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Mapa terroryzmu

"La Vanguardia" podsumowała akcje przeciw dżihadystom przeprowadzone przez służby mundurowe: Guardia Civil, Policía Nacional, katalońskie, specjalne oddziały Mossos d’Esquadra. Dziennik sprawdził, w których regionach w ciągu ponad pięciu lat przeprowadzono antyterrorystyczne operacje i ile osób zatrzymano.

Na pierwszym miejscu znalazła się Katalonia z wynikiem 30 operacji, i liczbą 62 zatrzymanych osób. Tylko w tym roku przeprowadzono tu 7 operacji przeciwko dżihadystom i zatrzymano 11 podejrzanych.

Kolejny punkt na mapie to Wspólnota Madrytu, gdzie przeprowadzono od 2012 roku 19 operacji, zaś w tym roku było to 7; zatrzymano 41 osób, z czego 10 w tym roku. Wysokie pozycje na mapie terroru zajmują hiszpańskie terytoria w Afryce: Ceuta i Melilla.

Autor: tol/ms / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS

Raporty: