Kto wygra Euro 2016? Analitycy z Goldman Sachs już to wiedzą

Ze świata


Analitycy amerykańskiego banku Goldman Sachs przygotowali najnowsze prognozy dotyczące wyniku finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej, który rozegra się już w najbliższą niedzielę. Ich zdaniem, rozgrywki wygra drużyna reprezentacji Niemiec, czyli obecni Mistrzowie Świata.

Według prognoz analityków banku Goldman Sachs, Niemcy zostaną tegorocznym Mistrzem Europy w piłce nożnej, pokonując w finale drużynę reprezentacji Portugalii. Uczestnicy najważniejszego meczu mają wcześniej pokonać w półfinałach Francję, czyli gospodarza rozgrywek oraz Walię.

Szanse niemieckich piłkarzy na zwycięstwo oceniono na 39,2 proc. Jednak niewiele mniejsze szanse mają, zdaniem analityków, Francuzi - 35,2 proc., bo te urosły o 5.6 proc. po wygranej z małą acz waleczną Islandią.

Wiele niespodzianek

Portugalczycy mogą zostać mistrzem z prawdopodobieństwem 20,1 proc., jednak to właśnie oni mają największe szanse na finał (67,1 proc.). Walia może liczyć na jedyne 5,4 proc. szans na zwycięstwo w finale, o ile pokona ekipę Cristiano Ronaldo.

Czy tak się stanie dowiemy się za kilka dni. Jak pokazuje historia typowań Goldman Sachs, analitycy niejednokrotnie mylili się w swoich prognozach. Według ostatnich analiz, w finale mieli się znaleźć Francuzi i Belgowie, a zwycięstwo mieli zdobyć gospodarze sportowej imprezy. Nieoczekiwanie, Walia pokonała Belgię 3:1 w ćwierćfinale.

Najnowsze prognozy Goldman Sachs (04.07.)

Półfinał Portugalia-Walia zostanie rozegrany w środę, 6.07., zaś Niemcy-Francja dzień później. Zwycięskie drużyny spotkają się podczas meczu finałowego na Stade de France w Saint-Denis. Wszystkie mecze zostały zaplanowane na godzinę 21.00.

Sezon transferowy po Euro 2016. „Nigdy jeszcze tak wielu polskich piłkarzy nie kosztowało tak wiele”

Autor: pmb//km / Źródło: Goldman Sachs