Pokazali Kate topless. Para książęca pozwała gazetę do sądu. Jest wyrok

Ze świata

ShutterstockWilliam i Kate wygrali proces o zdjęcia topless

Książę William i jego żona księżna Kate wygrali sprawę o naruszenie prywatności przeciwko francuskiemu magazynowi "Closer", który opublikował zdjęcia księżnej opalającej się topless. Francuski sąd nałożył na pismo 100 tys. euro kary.

Zdjęcia, które wykonali paparazzi na zamku w Prowansji na południu Francji, zostały opublikowane we wrześniu 2012 roku. Fotografie przedstawiające odpoczywającą na wakacjach i opalającą się parę zajęły w sumie cztery strony magazynu. Publikacja wywołała oburzenie, a dwór królewski odpowiedział pozwem o naruszenie prywatności.

Koniec procesu

Dziś przed francuskim sądem zakończył się proces, który wygrała książęca para. Sąd uznał, że opublikowanie nieprzyzwoitych zdjęć naruszyło prywatność księcia Williama oraz jego żony księżnej Kate i nałożył na "Closer" 100 tys. euro kary. Połowa tej kwoty, czyli 50 tys. euro będzie stanowiło odszkodowanie dla poszkodowanych. To jednak niewielka część tego, czego oczekiwała książęca para. Książę William i jego żona księżna Kate w pozwie domagali się bowiem kary w wysokości 1,6 mln euro.

Autor: msz / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock