Kryzys w Tesli? Amerykański koncern masowo zwalnia w Chinach

Ze świata

Tesla Motors Inc. zapowiada masowe zwolnienia w Chinach, redukcja zatrudnienia może objąć nawet 30 proc. personelu

Tesla Motors Inc. zapowiada masowe zwolnienia w Chinach. Redukcja zatrudnienia może objąć nawet 30 proc. personelu. Przyczyną są niższe od oczekiwanych wyniki sprzedaży - informuje "Bloomberg".

- Tesla przeprowadza ​​zmiany strukturalne w swojej działalności w Chinach - poinformował Gary Tao, rzecznik Tesli na rynku lokalnym rynku.

Powiedział jednak, że nie wie, ile miejsc pracy zostanie objętych zwolnieniom.

Notowania akcji Tesla Motors09.03 | Notowania akcji Tesla Motorsstooq.pl

Akcje Tesla Motors tracą 3,36 proc.

Obawy konsumentów

Chiński "Obserwator Gospodarczy" dotarł do informacji, które mówią o likwidacji 180 stanowisk spośród 600 w Chinach.

- Celem zmian jest skuteczna odpowiedź na potrzeby chińskiego rynku - uspokaja Tao. Zmiany wśród kadry pracowniczej rozpoczęły się już na początku roku, informuje, odmawiając jednocześnie podania dodatkowych informacji.

"Obserwator Gospodarczy", będący źródłem wiadomości z tamtejszego rynku, podaje, że zmiany w największym stopniu obejmą takie działy jak marketing, public relations i administrację. W grudniu ubiegłego roku, szeregi amerykańskiego koncernu opuściła Veronica Wu, była prezydent chińskiej Tesli.

Musk powiedział jeszcze w styczniu, że niska sprzedaż w Chinach jest przyczyną licznych obaw ze strony konsumentów dotyczących systemu ładowania pojazdów elektrycznych. Tesla, z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii, w ubiegłym roku rozpoczęła dostarczanie samochodów na największy światowy rynek. Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne ma dziewięć centrów usługowych w sześciu chińskich miastach i ściśle współpracuje z firmami China Unicom oraz Soho China Ltd., które odpowiadają ze budowę stacji ładowania.

Tesla uwalnia patenty. "To przyspieszy rozwój motoryzacji"TVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: Bloomberg