TVN24 Biznes | Ze świata

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii. W dostawach pomogą żołnierze

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP

Przy rozwożeniu paliwa na stacje benzynowe mają od poniedziałku pomóc żołnierze - zapowiedział brytyjski rząd. To jedne z działań mających zakończyć problemy z dostawami, które są efektem niewystarczającej liczby kierowców. Rządzący podtrzymują zdanie, że paliwa nie zabraknie, jeśli ludzie będą kupować je w normlanych ilościach.

Prawie 200 żołnierzy, w tym 100 kierowców, przechodziło w tym tygodniu przeszkolenie w firmach transportowych, ucząc się jak napełniać cysterny i obsługiwać pompy paliwowe, a pierwsze dostawy realizowane przez wojsko będą miały miejsce w poniedziałek wcześnie rano.

- Wprawdzie sytuacja się stabilizuje, nasze siły zbrojne są tam, aby wypełnić wszelkie krytyczne wakaty i pomóc utrzymać kraj w ruchu wspierając branżę w dostarczaniu paliwa na stacje - oświadczył minister obrony Ben Wallace.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii

Brytyjski rząd podtrzymuje zdanie, że paliwa nie zabraknie, jeśli ludzie będą kupować je w normlanych ilościach i mówi, że sytuacja na stacjach benzynowych poprawia się, a więcej paliwa jest obecnie częściej dostarczane niż sprzedawane. Ale przyznaje, że niektóre części kraju są nadal bardziej dotknięte brakami niż inne. Najtrudniejsza sytuacja jest w Londynie oraz w regionach Anglia Południowo-Wschodnia, Anglia Wschodnia i East Midlands.

Ponadto, aby w perspektywie krótkoterminowej złagodzić obecne problemy z zaopatrzeniem, brytyjski rząd ogłosił, że umożliwi natychmiastowe podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii - na zasadzie tymczasowej - zagranicznym kierowcom cystern paliwowych i kierowcom w transporcie żywności.

Zgodnie z tym planem do Wielkiej Brytanii natychmiast będzie mogło przyjechać 300 kierowców cystern i pozostać w celu wykonywania pracy do końca marca 2022 r., a 4700 kierowców przewożących żywność będzie mogło przyjechać od końca października i pozostać do końca lutego 2022 r. Do Wielkiej Brytanii będzie mogło od końca października przyjechać także 5500 pracowników sektora drobiarskiego, którzy będą mogli pozostać do 31 grudnia 2021 r.

Jaka jest geneza kryzysu paliwowego w Wielkiej Brytanii i co miało na to wpływ? Wyjaśniamy >>>

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości