Ryanair odwołuje kolejne loty z i do Włoch

Ze świata


Irlandzki Ryanair w poniedziałek ogłosił kolejne cięcia w rozkładzie lotów. Jak możemy przeczytać w komunikacie, przewoźnik zredukuje liczbę rejsów międzynarodowych z i do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensy, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini.

"Pasażerowie dotknięci zakazem podróży lub odwołaniem lotu otrzymają email informujący o wszystkich opcjach – zwrot kosztów, zmiana terminu/trasy lotu lub zwrot w ramach Travel Credit" - zapewnili przedstawiciele Ryanaira.

RAPORT TVN24.PL

Ryanair zmienia rozkład

Od wtorku, 10 marca, od godziny 24.00 do środy, 8 kwietnia, do godziny 24.00 Ryanair zawiesi wszystkie loty krajowe z i do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensy, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso. Od czwartku, 12 marca, od godziny 24.00 do środy, 8 kwietnia, do godziny 24.00 Ryanair znacznie zredukuje liczbę lotów międzynarodowych z i do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensy, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini. "Operacje będą odbywały się jedynie w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki" - czytamy.

Ponadto wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie, będą ograniczone do jednego lotu dziennie podczas każdego z czterech dni operacji (piątek - poniedziałek).

"O ile ruch przyjazdowy do północnych Włoch w ostatnim tygodniu charakteryzował się dużą liczbą osób, które nie zgłaszały się na lotnisko, o tyle we Włoszech, a w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą powrócić do swoich domów. Aby im to umożliwić Ryanair będzie wykonywał operacje lotnicze w zredukowanej skali (cztery dni w tygodniu)" - dodano.

To nie jedyny przewoźnik, który wprowadził zmiany w rozkładzie. Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały w niedzielę o zawieszeniu do 12 marca wszystkich rejsów do Włoch. Również w niedzielę węgierski Wizz Air ogłosił, że zawiesił połączenia lotnicze z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo w północnych Włoszech. Zawieszenie to ma obowiązywać do 3 kwietnia.

Koronawirus we Włoszech

Dekret rządowy, podpisany przez premiera Giuseppe Contego nad ranem w niedzielę, przewiduje znaczne ograniczenie możliwości poruszania się po całym regionie Lombardia i w 14 miastach-prowincjach. Na liście tej są: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padwa, Treviso i Wenecja. Podróżować po tym obszarze można wyłącznie w uzasadnionych, pilnych sytuacjach. W całym kraju zamknięte są muzea, kina i teatry, zawieszono imprezy masowe. Dotychczasowy bilans koronawirusa we Włoszech to 7375 przypadków oraz 366 zgonów. Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, PAP