TVN24 Biznes | Ze świata

Dwa nowe kraje na liście podwyższonego ryzyka. Możliwe utrudnienia dla podróżujących

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicą
Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicąTVN24
wideo 2/3
TVN24Ekspert o obostrzeniach dla Polaków za granicą

Od wtorku Portugalia i Rosja będą obszarami podwyższonego ryzyka w związku z mutacjami wirusa - poinformowała Ambasada RP w Niemczech. Oznacza to ograniczenia w tranzycie przez Niemcy do Polski.

Ambasada RP w Niemczech przekazała, że powrót samolotem z Portugalii i Rosji do Polski z przesiadką w Niemczech jest możliwy jeszcze tylko w poniedziałek do północy.

Jak możemy bowiem przeczytać na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przewóz osób z obszarów podwyższonego ryzyka związanego z mutacjami wirusa do Niemiec jest dostępny co do zasady tylko dla obywateli Niemiec i dla osób na stałe zamieszkujących w Niemczech. Takie przepisy będą obowiązywały co najmniej do 29 lipca tego roku.

Za obszary o szczególnie wysokim ryzyku związanym z mutacją wirusa - oprócz Portugalii i Rosji - są uznawane m.in. Wielka Brytania, Brazylia oraz Indie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wjazd z Polski do Niemiec

Polska od końca maja przestała być klasyfikowana przez Niemcy jako obszar podwyższonego ryzyka epidemicznego. Usunięcie Polski z listy obszarów podwyższonego ryzyka oznacza, że od 9 czerwca niezależnie od powodu wjazdu do Niemiec przy przekraczaniu granicy lądowej nie trzeba rejestrować wjazdu i wykonywać testu, a także poddawać się kwarantannie.

"We wszystkich krajach związkowych obowiązują nakazy zakrywania ust i nosa w komunikacji zbiorowej, podczas robienia zakupów, w praktykach lekarskich i szpitalach oraz w budynkach użyteczności publicznej" - czytamy na stronach polskiego MSZ.

WAKACJE ZA GRANICĄ. ZASADY WJAZDU I OGRANICZENIA >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości