100 dolarów za zaszczepienie się trzecią dawką. Oferta do końca 2021 roku

Autor:
/ams
Źródło:
PAP
Pyziak-Kowalska o paszporcie covidowym: to elementy, które powinny być usankcjonowane prawnie przez państwo
Pyziak-Kowalska o paszporcie covidowym: to elementy, które powinny być usankcjonowane prawnie przez państwo
TVN24
TVN24Pyziak-Kowalska o paszporcie covidowym: to elementy, które powinny być usankcjonowane prawnie przez państwo

Nowy Jork oferuje swoim mieszkańcom 100 dolarów, jeśli do końca 2021 roku zaszczepią się dawką przypominającą. Taką propozycję dla nowojorczyków ma burmistrz Bill de Blasio. Wzmożone szczepienia trzecią dawką mają uchronić mieszkańców przed rosnącą liczbą zachorowań na wariant omikron. Oferta jest aktualna do 31 grudnia.

Zdaniem burmistrza szczepienia przypominające są kluczowe w walce ze wzrostem przypadków zachorowań na Covid-19. De Blasio zauważył, że przyjęcie trzech dawek znacznie zwiększa zdolność do zwalczania wariantu omikron.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

100 dolarów za zaszczepienie się trzecią dawką

"To sprawi, że poczujesz się o wiele bezpieczniej, o wiele lepiej, a jednocześnie będziesz miał trochę więcej gotówki w kieszeni" - zaznaczył de Blasio, cytowany przez lokalne radio 1010 WINS.

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorkulev radin / Shutterstock

Dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą opuścić swoich mieszkań, miasto będzie oferować trzecią dawkę w ramach domowego programu szczepień. Osoby, które otrzymają w ten sposób pierwszą, drugą lub trzecią dawkę, też mogą skorzystać z zachęty w wysokości 100 dolarów.

Burmistrz wyjaśnił, że 1,7 mln nowojorczyków pobrało już zastrzyki przypominające. Chciałby, aby ta liczba wciąż rosła w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W Nowym Jorku od środy do soboty 42 600 osób uzyskało w testach na obecność Covid-18 wynik pozytywny. Dla porównania w całym listopadzie było ich mniej niż 35 800.

Naukowcy twierdzą, że Omikron rozprzestrzenia się łatwiej niż inne szczepy koronawirusów, w tym Delta. W zeszłym tygodniu stanowił w Ameryce prawie trzy czwarte nowych zakażeń – podkreśla 1010 WINS.

Stany Zjednoczone - obostrzenia dla polskich turystów

Stany Zjednoczone mogą odwiedzić turyści, którzy są zaszczepieni. Jedynymi uznawanymi szczepionkami będą te zatwierdzone przez amerykański urząd FDA (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) oraz znajdujące się na liście WHO (AstraZeneca, Covishield, Sinopharm, Sinovac). Oprócz szczepionki wszyscy powyżej 2. roku życia muszą przedstawić test PCR lub antygenowy wykonany 24 godziny przez wylotem lub zaświadczenie o przebyciu choroby w przeciągu minionych 90 dni.

Autor:/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: blvdone / Shutterstock

Pozostałe wiadomości