TVN24 Biznes | Ze świata

Kolejny kraj znosi wszystkie ograniczenia wjazdowe

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Dr Cholewińska-Szymańska o luzowaniu obostrzeń: wszystkie te decyzje są, co to dużo kryć, lekko podszyte ekonomią
Dr Cholewińska-Szymańska o luzowaniu obostrzeń: wszystkie te decyzje są, co to dużo kryć, lekko podszyte ekonomiąTVN24
wideo 2/6
TVN24Dr Cholewińska-Szymańska o luzowaniu obostrzeń: wszystkie te decyzje są, co to dużo kryć, lekko podszyte ekonomią

Przy wjeździe do Austrii nie będą już wymagane zaświadczenia o szczepieniu, wyleczeniu lub negatywny wynik testu (zasada 3G) - wynika z rozporządzenia ministerstwa zdrowia tego kraju. Nowe przepisy wejdą w życie w poniedziałek.

Lista obszarów zwiększonego ryzyka zakażenia koronawirusem nadal będzie istnieć, ale obecnie nie znajduje się na niej żaden kraj.

Jak podkreśla agencja APA, władze Austrii zastrzegają sobie prawo do ponownego wprowadzenia ograniczeń wjazdowych wobec podróżnych z krajów, które znajdą się na tej w liście w związku z pojawieniem się tam nowego wariantu koronawirusa.

Koronawirus na świecie. Restrykcje w Austrii

Na stronie polskiego MSZ czytamy, że w Austrii zniesiono obowiązek przedstawienia dokumentu potwierdzającego szczepienie, infekcję lub test w obiektach hotelowych, gastronomicznych, kulturowych i rekreacyjnych.

Maskę FFP2 należy wciąż stosować m.in. w środkach transportu publicznego, placówkach służby zdrowia, sklepach spożywczych, aptekach, urzędach.

Inne kraje

W tym tygodniu o zmianach w zasadach wjazdu poinformowały Włochy. 15 czerwca przestaną obowiązywać pozostające dotąd obostrzenia. Wcześniej, bo od 1 czerwca przy wjeździe do tego kraju nie będzie już wymagany tak zwany Green Pass, czyli przepustka sanitarna albo, w razie jej braku, negatywny wynik testu.

Wcześniej obostrzenia sanitarne ograniczyła również Grecja. W tym kraju turystyka odpowiada za 20 proc. PKB.

"Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił, że znosi wszystkie przepisy COVID-19 dotyczące lotów międzynarodowych i krajowych, z wyjątkiem obowiązku noszenia masek na twarz podczas lotu i na lotniskach. Wcześniej podróżujący samolotem musieli przedstawić dowód szczepienia, negatywnego wyniku testu lub niedawnego wyleczenia z choroby" - podała agencja AP.

Od 1 maja do 31 sierpnia zniesiono w Grecji obowiązek okazywania świadectwa szczepień przeciw COVID-19. "W sierpniu zostanie ustalone, czy należy je przywrócić. Zawieszono również ograniczenia dotyczące liczby klientów w pomieszczeniach zamkniętych. Maseczki są jednak w Grecji nadal wymagane w pomieszczeniach i w pojazdach, a eksperci zalecają ich używanie na zewnątrz w zatłoczonych miejscach, takich jak koncerty" - wskazała agencja.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości