TVN24 Biznes | Ze świata

Unia Europejska usuwa USA z listy "bezpiecznych podróży"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone, Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogóra i Macedonia Północna zostały usunięte z unijnej listy "bezpiecznych podróży" - taką decyzję podjęły kraje Unii Europejskiej. Oznacza to, że obywatele z tych krajów będą podlegać ściślejszym kontrolom dotyczącym COVID-19 na granicach Wspólnoty.

Lista ma na celu ujednolicenie zasad podróżowania w całej UE, chociaż nie wiąże poszczególnych krajów Wspólnoty, które mają swobodę w ustalaniu własnej polityki granicznej. Jest sukcesywnie aktualizowana w oparciu o najnowsze dane dot. zachorowań.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Lista bezpiecznych podróży UE - USA na czerwono

Jak wskazuje Reuters, już niektóre kraje UE, takie jak Niemcy i Belgia, klasyfikują Stany Zjednoczone jako oznaczone na czerwono, co oznacza wymóg testów i kwarantanny, podczas gdy dla Francji i Holandii Stany Zjednoczone są klasyfikowane jako kraj bezpieczny, jeśli chodzi o kwestie pandemiczne.

Wykaz UE obejmuje obecnie 17 krajów - są to Albania, Arabia Saudyjska, Armenia, Australia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Brunei, Japonia, Jordania, Kanada, Katar, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Mołdawia, Serbia, Singapur, Ukraina oraz Chiny (z zastrzeżeniem potwierdzenia wzajemności).

UE nadal wpuszcza na swoje terytorium większość odwiedzających spoza UE, którzy są w pełni zaszczepieni, chociaż w niektórych krajach obowiązują testy i okres kwarantanny, w zależności od kraju przybycia do UE.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości