TVN24 Biznes | Ze świata

Tajlandia otwiera się dla turystów. Ale jest sporo obostrzeń

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp
Źródło:
PAP
"Prezydent po prostu martwi się o branże turystyczną"
"Prezydent po prostu martwi się o branże turystyczną"TVN24
wideo 2/3
TVN24"Prezydent po prostu martwi się o branże turystyczną"

Tajlandia, jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków, ponownie otwiera się dla turystów. O specjalne wizy mogą się teraz ubiegać mieszkańcy wszystkich państw, niezależnie od poziomu zakażeń koronawirusem. Podróżni przybywający do tego azjatyckiego kraju będą musieli jednak odbyć 14-dniową kwarantannę w jednym z certyfikowanych przez rząd hoteli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Służby imigracyjne mogą wydawać wczasowiczom wizy ważne przez 90 dni, które można dwukrotnie przedłużać. Obowiązują jednak dodatkowe wymogi.

Nie będzie już specjalnej listy

Do tej pory program specjalnych wiz, uruchomiony przez Tajlandię w październiku, obejmował jedynie podróżnych z państw o niskim wskaźniku zachorowań na COVID-19. Teraz władze rezygnują ze stosowania restrykcyjnej listy krajów, których obywatele mają prawo przylecieć do królestwa.

Rzeczniczka tajlandzkiego rządu Rachada Dhnadire przyznała we wtorek, że przyczyną takiej decyzji było nikłe zainteresowanie potencjalnych gości.

Jak poinformowała, wnioski o specjalne wizy turystyczne złożyło zaledwie 825 osób z 29 krajów i sześć załóg jachtów, a liczby te są znacznie poniżej rządowych oczekiwań.

Specjalna wiza turystyczna, którą można dwukrotnie przedłużać, umożliwia pozostanie w Tajlandii przez maksymalnie 9 miesięcy.

Kwarantanna tylko w wybranych hotelach

Kwarantanna musi się odbyć w certyfikowanym hotelu. Ceny za dwutygodniowy pobyt zaczynają się od około 27 tys. bahtów (900 dolarów) i obejmują pełne wyżywienie, zapas środków dezynfekujących i maseczek, codzienne badania medyczne, a w razie potrzeby - przewiezienie do szpitala.

Przed lotem zdecydowani na długi pobyt turyści muszą wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne i noclegi na czas planowanego pobytu oraz udowodnić, że mają na koncie co najmniej 500 tys. bahtów (16,5 tys. dolarów).

Ci, którym wiza zostanie przyznana, przed wejściem na pokład samolotu muszą także przejść test na koronawirusa.

W 2019 roku Tajlandię odwiedziło niemal 40 mln zagranicznych wczasowiczów, na których leżący w Azji Południowo-Wschodniej kraj zarobił równowartość ok. 60 mld USD. Największą grupę stanowili turyści z Chin, których liczba sięgnęła 11 mln. Według tajlandzkiego banku centralnego przychody związane z turystyką w ostatnich pięciu latach stanowiły przeciętnie 20 proc. PKB.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości