PLL LOT o rejsach na Ukrainę

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Protest przeciwko rosyjskiej agresji w Berlinie. Relacja reporterki TVN24 z 24 lutego
Protest przeciwko rosyjskiej agresji w Berlinie. Relacja reporterki TVN24 z 24 lutegoTVN24
wideo 2/20
Konflikt Rosja-Ukraina

Obecnie wykonujemy rejsy do Kijowa, Lwowa i Odessy - przekazało TVN24 Biznes biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik dodał, że jest "w stałym kontakcie" z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i lokalnymi placówkami dyplomatycznymi.

"Polskie Linie Lotnicze LOT są w stałym kontakcie zarówno z MSZ, lokalnymi placówkami dyplomatycznymi, jak i regulatorami lotniczymi - będziemy postępować zgodnie z wszelkimi rekomendacjami, wydawanymi przez instytucje odpowiedzialne za lotnictwo cywilne" - czytamy w oświadczeniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zawieszone loty na Ukrainę

Wobec zagrożenia rosyjską agresją na Ukrainę Lufthansa zawiesiła loty do Kijowa i Odessy. Według rzecznika niemieckich linii lotniczych na razie zarządzenie w tej sprawie będzie obowiązywało do końca lutego - podała w poniedziałek agencja dpa.

Loty do Lwowa na zachodzie Ukrainy mają być kontynuowane. W skład grupy Lufthansa wchodzą również linie lotnicze Austrian Airlines, Swiss, Brussels Airlines oraz Eurowings.

W poniedziałek linie Air France ogłosiły odwołanie swoich lotów zaplanowanych na wtorek między Paryżem a Kijowem "ze względu na sytuację na miejscu i jako środek ostrożności". "Air France będzie regularnie dokonywać ponownej oceny sytuacji i przypominać, że bezpieczeństwo lotów, klientów i załóg jest absolutną koniecznością" - dodano.

Putin uznaje niepodległość samozwańczych republik należących do Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił ministerstwu obrony wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy. Wcześniej w poniedziałek Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości tych dwóch separatystycznych republik. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rosja-Ukraina. Sytuacja na granicy i przyczyny konfliktu

W wygłoszonym w poniedziałek wieczorem ponadgodzinnym orędziu Putin nazwał Ukrainę "nieodłączną częścią" historii Rosji i jej przestrzeni kulturowej. Dzisiejsza Ukraina – jak mówił - znajduje się "pod zarządem zewnętrznym". Zasugerował też, że polityka USA i NATO stanowi zagrożenie dla jego kraju.

Sytuacja na wschodzie UkrainyPAP

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości