Najlepiej zarabiające modelki. Liderka nie ma sobie równych

Ze świata

tvn24Kendall Jenner najlepiej zarabiającą modelką

Kendall Jenner może nie jest najlepiej zarabiającą osobą w swojej rodzinie, ale wśród modelek nie ma sobie równych. Na konto 23-latki w ciągu 12 miesięcy wpłynęło 22,5 miliona dolarów, czyli równowartość około 85 milionów złotych.

Dane zebrane przez magazyn "Forbes" dotyczą okresu od 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku. Chodzi o kwoty przed opodatkowaniem, nie są również odliczone opłaty dla agentów, menedżerów i prawników.

Kendall Jenner liderką

"Forbes" zwrócił uwagę, że wysokie zarobki Kendall Jenner zawdzięcza głównie umowom z takimi firmami jak Estee Lauder, Adidas, czy Calvin Klein. Nie bez znaczenia pozostaje również jej popularność w mediach społecznościowych. Modelkę na Instagramie śledzi bowiem 100 milionów użytkowników.

Kendall Jenner nie zarabia jednak najlepiej w rodzinie.

Magazyn "Forbes" poinformował, że przychody (przed opodatkowaniem) jej młodszej siostry Kylie Jenner w tym samym czasie wyniosły 166,5 miliona dolarów. Tak pokaźna kwota to efekt bardzo dobrych wyników sprzedaży produktów marki Kylie Cosmetics.

Kendall Jenner wśród modelek nie ma jednak sobie równych. Na drugim miejscu znalazła Karlie Kloss, która zarobiła 13 milionów dolarów. To jej najlepszy wynik w dotychczasowej karierze, dzięki temu awansowała z 7. miejsca w ubiegłym roku. Ona także, podobnie jak liderka, może liczyć na intratne umowy z firmami, takimi jak: Swarovski, Adidas, Estee Lauder.

"Forbes" zwrócił uwagę, że Kloss prowadzi swój kanał na YouTube. Modelka jest także znana z zamiłowania do programowania komputerowego.

Na ostatnim stopniu podium znalazły się Chrissy Teigen oraz Rosie Huntington-Whitely, które zarobiły po 11,5 miliona dolarów.

Z drugiej strony, z pierwszej dziesiątki zestawienia - w porównaniu do rankingu z 2017 roku - wypadły: Adriana Lima, Ashley Graham i Liu Wen, które zarobiły poniżej 8 milionów dolarów.

Pierwsza dziesiątka rankingu "Forbesa":

1. Kendall Jenner - 22,5 mln dol.

2. Karlie Kloss - 13 mln dol.

3. Chrissy Teigen - 11,5 mln dol.

Rosie Huntington-Whitely - 11,5 mln dol.

5. Gisele Bundchen - 10 mln dol.

Cara Delevingne - 10 mln dol.

7. Gigi Hadid - 9,5 mln dol.

8. Bella Hadid - 8,5 mln dol.

Joan Smalls - 8,5 mln dol.

10. Doutzen Kroes - 8 mln dol.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock