KE, MFW, EBC "ogólnie zadowolone" z Grecji, która przyjęła drugi pakietu ustaw

Ze świata


Instytucje reprezentujące wierzycieli Grecji wstępnie oceniły, że władze tego kraju w terminie i w zadowalający sposób zrealizowały drugi pakiet uzgodnień, będących warunkiem dla rozpoczęcia rozmów o pomocy finansowej - poinformowała rzeczniczka KE.

"Wstępna ocena Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego: władze Grecji wdrożyły prawnie drugi zestaw działań w terminie i w ogólnie zadowalający sposób" - poinformowała na Twitterze rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

Ruszyły negocjacje

Już w środę komisarz UE ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici poinformował, że rozpoczęły się negocjacje w sprawie szczegółów nowego programu pomocy dla Grecji. Dodał, że rozmowy, prowadzone przez instytucje reprezentujące wierzycieli powinny potrwać do drugiej połowy sierpnia. Według greckich mediów przedstawiciele trzech instytucji oraz Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS) mają przyjechać do Aten w najbliższy piątek. Efektem negocjacji będzie memorandum, opisujące reformy, które ma przeprowadzić Grecja w zamian za trzyletnie wsparcie finansowe. Potrzeby tego kraju oceniono na ok. 86 mld euro.

Grecja musi wprowadzić kolejne reformy. Merkel: koniec groźby GrexituTVN24 BiS

Autor: km / Źródło: PAP