Pij kawę. Nie będziesz miał problemów w łóżku

Ze świata

tvn24Mężczyźni, którzy piją jeden lub dwa kubki kawy dziennie, są mniej narażeni na zaburzenia erekcji

Mężczyźni, którzy piją jeden lub dwa kubki kawy dziennie, są mniej narażeni na zaburzenia erekcji - donosi Newsmax Health, powołując się na badania naukowców z Uniwersytetu Teksańskiego w Houston.

Jeden kubek kawy rozpuszczalnej zawiera ok. 100 mg kofeiny, a kubek kawy z ekspresu 140 mg. Filiżanka herbaty i puszka coli zawierają odpowiednio od 75 mg do 40 mg kofeiny.

Ile trzeba pić?

Naukowcy odkryli, że mężczyźni, który pili od 85 mg do 170 mg kofeiny dziennie byli o 42 proc. mniej narażeni na zaburzenia erekcji od mężczyzn, którzy w ogóle nie spożywali kofeiny. Natomiast ci, którzy dostarczali organizmowi od 171 mg do 303 mg kofeiny dziennie byli o 39 proc. mniej narażeni na impotencję.

Nawet Ci, którzy zazwyczaj są bardziej narażeni na kłopoty z erekcją - osoby otyłe, z nadwagą lub nadciśnieniem - rzadziej cierpią na impotencję, jeżeli piją jeden lub dwa kubki kawy dziennie. Kofeina nie pomaga jedynie mężczyznom chorującym na cukrzycę.

Naukowcy z uniwersytetu w Houston sugerują, że kofeina wywołuje szereg efektów, które pomagają rozluźnić tętnice w penisie, zwiększając przepływ krwi. Wzięli pod lupę 4 tys. mężczyzn i przez 24 godziny monitorowali ich dietę. Oceniali przede wszystkim ilość spożywanej kawy, herbaty, napojów gazowanych i energetycznych.

Cudowne lekarstwo

Wcześniejsze badania pokazały, że picie kawy pomaga obniżyć ryzyko zawału serca i chroni przed demencją, cukrzyca typu 2 a nawet rakiem skóry. Kawa zawiera również szereg przeciwutleniaczy i substancji roślinnych, które nadają temu napojowi charakterystyczny goryczkowy smak i zapach oraz zdrowe właściwości.

Autor: tol / Źródło: Newsmax Health

Źródło zdjęcia głównego: tvn24