Dziewczynka poparzona kawą. McDonald's zapłaci karę

Ze świata

flickr.com/Fran Urbano/(CC BY 2.0)McDonald's musi zapłacić 4,850 dol. odszkodowania rodzicom 3-letniej dziewczynki poparzonej kawą przez pracownika amerykańskiej sieci - orzekł w piątek moskiewski sąd

McDonald's musi zapłacić 4,850 dol. odszkodowania rodzicom 3-letniej dziewczynki poparzonej kawą przez pracownika sieci - orzekł w piątek moskiewski sąd. Rosjanka została poparzona w kwietniu, po tym jak kasjer wylał na nią zawartość kubka kawy, wręczając jej zabawkę.

Piątkowy wyrok nie jest jednak satysfakcjonujący dla rodziców, którzy będą domagali się wyższego odszkodowania. Oszacowanego przez nich na łączną sumę 75 tys. dol.

Jaki koszt?

Niezadowolony z piątkowego orzeczenia adwokat rodziców już zapowiedział apelację w tej sprawie. - Będziemy domagać się pełnej kwoty - powiedział w rozmowie z agencją Interfax prawnik reprezentujący Aleksieja Karelowa, ojca dziewczynki.

Według informacji podanych przez Interfax, prokuratura oszacowała koszty leczenia dziewczynki na 3,8 tys. dol. Karelow domaga się jednak wyższej kwoty nie tylko za hospitalizację, ale także za poniesione szkody moralne.

Dziewczynka została poparzona po tym, jak kasjer przewrócił kubek kawy, wręczając jej zabawki. W wyniku tego zdarzenia, Rosjanka doznała oparzeń pierwszego stopnia szyi i tułowia.

Wcześniej, Karelow zapowiedział, że wszystkie pieniądze z odszkodowania, które zostaną po zakończonym leczeniu córki przeznaczy na organizacje charytatywne świadczące pomoc osieroconym dzieciom.

Jak przypomina "The Moscow Times", Karelow wcześniej odrzucił ugodę i zaproponowaną rekompensatę w wysokości ponad 1,5 tys. dol. Co ciekawe, apelacji w tej sprawie nie wyklucza także McDonald's.

Nie pierwszy raz

Jak przypomina "The Moscow Times", McDonald's i inne sieci fast food'ów na przestrzeni ostatnich lat miały do czynienia z setkami roszczeń pechowców pijących kawę -

Zdecydowanie najbardziej znany stanowi przypadek amerykańskiej emerytki Stelli Liebeck, która otrzymała 640 tys. dol. odszkodowania od McDonald's. Kobieta poparzyła się bowiem zakupioną kawą w samochodzie.

W ubiegłym roku w Rosji miała miejsce kontrola restauracji McDonald's:

Autor: mb / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com/Fran Urbano/(CC BY 2.0)