Dorzuć się na długi Kanye Westa. "Wielcy artyści potrzebują pieniędzy"

Ze świata

ShutterstockFani Kanye Westa zbierają dla niego pieniądze w internecie

Wielu fanów Kanye Westa było w szoku, gdy w sobotę raper ogłosił na Twitterze, że ma 53 mln dolarów długu. Jeden z nich tak się zmartwił, że rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie, aby pomóc muzykowi "stanąć na nogi".

Jeremy Pratt z Minnesoty, zatroskany stanem finansów swojego idola, postanowił rozpocząć zbiórkę pieniędzy w internecie. Cel ma ambitny: chce zebrać 53 mln dolarów, czyli dokładnie tyle, ile wynosi dziura budżetowa Westa.

"Wielcy artyści potrzebują pieniędzy"

"Kanye West, płodny artysta, ikona mody, gwiazda, członek rodziny Kardashian, potrzebuje naszej pomocy!" - pisze Pratt we wstępie swojego apelu. "Dzisiaj musimy otworzyć nasze serca i portfele dla Kanye. Oczywiście jest on bogaty i może kupować futra i domy dla swojej rodziny, ale bez naszej pomocy, prawdziwy geniusz Kanye Westa nie może zostać zrealizowany" - tłumaczy Pratt. "Kanye West powtarza nam, że jest największym żyjącym artystą oraz największym artystą w historii. Wielcy artyści potrzebują wsparcia finansowego, aby osiągnąć pełny potencjał" - wyjaśnia dalej. Zbiórka pieniędzy dla Westa trwa od 15 lutego. Do środy do godziny 14.00 udało się zebrać 294 dolary, a pieniądze wpłaciło 48 osób. Do 53 milionów jeszcze więc trochę brakuje.

Mark, pomóż!

West napisał w sobotę napisał na Twitterze, że jego "osobisty dług" wynosi 53 mln dolarów. Swoich fanów poprosił o modlitwę.

O "nieco" więcej poprosił natomiast Marka Zuckerberga. West chciałby, aby założyciel i prezes Facebooka zainwestował w jego "pomysły" okrągły miliard dolarów. "Jedną z najfajniejszych rzeczy, jaką kiedykolwiek możesz zrobić to pomóc mi w potrzebie" - zwrócił się do Zuckerberga. "Nie mam środków, aby stworzyć to co naprawdę chcę" - dodał.

West zwrócił się także o pomoc finansową do szefa koncernu Alphabet Larry'ego Page'a.

W serii opublikowanych tweetów West nazywa siebie Michaelem Jordanem i Stephenem Curry muzyki. Twierdzi też, że przed śmiercią zdobędzie 100 nagród Grammy. Poskarżył się również, że ludzie nie dają pieniędzy "prawdziwym artystom" jak on, tylko przeznaczają je na otwieranie szkół w Afryce.

Kanye West: mam 53 mln dolarów długuTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol/gry / Źródło: gofundme.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock