JP Morgan zwolni 500 osób

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Gigant z Wall Street - JP Morgan Chase - zamierza zredukować zatrudnienie o 500 osób - poinformowała Agencja Reutera, powołując się na osobę zaznajomioną z sytuacją, która poprosiła o nieujawnianie jej tożsamości.

Zwolnienia dotkną pracowników z najważniejszych obszarów działalności banku - bankowości konsumenckiej, komercyjnej, zarządzania aktywami i majątkiem - a także technologii i operacji, podało źródło Reutersa. JP Morgan jest największym amerykańskim pożyczkodawcą.

Redukcja zatrudnienia w JP Morgan

Zatrudnienie w JPMorgan wynosiło 296 877 osób na koniec pierwszego kwartału, co oznacza wzrost o 8 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Źródło agencji dodało, że w banku jest obecnie ponad 13 000 wolnych miejsc pracy.

JP Morgan odmówił komentarza.

CNBC jako pierwsze poinformowało o redukcji zatrudnienia w JP Morgan.

Zwolnienia w innych bankach

Wcześniej portal stacji BBC podał, że w banku First Republic, który przejął JP Morgan, pracę ma stracić około 1000 osób, czyli 15 proc. pracowników.

First Republic był największym amerykańskim pożyczkodawcą, który upadł od 2008 roku. Następnie bank został przejęty przez organy regulacyjne i sprzedany JP Morgan na początku maja.

Z kolei SVB został przejęty przez First Citizens. Jak podał BBC, First Citizens planuje również zredukować zatrudnienie o około 500 stanowisk w SVB.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości