Jedna z największych sieci hotelowych mogła paść ofiarą hakerów

Ze świata

sxc.huHotele też stają się obiektem działań hakerów

Sieć hotelowa Hilton mogła paść ofiarą cyberataków - pisze "Business Insider". Chodziło o kradzieże danych z kart kredytowych.

Według analityka bezpieczeństwa internetu Briana Krebsa hakerzy wzięli sobie za cel wiele punktów sprzedaży, restauracji, kawiarni i sklepów w nieruchomościach należących do sieci Hilton na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Długa lista

W sierpniu Visa poinformowała niektóre instytucje finansowe o zagrożeniu. Naruszenia miały dotyczyć pięciu banków i takich nieruchomości Hiltona jak Embassy Suites, Doubletree, Hampton Inn & Suites, i ekskluzywnego Waldorf Astoria Hotels & Resorts - podaje Krebs w raporcie. Hilton poinformował, że bada sprawę wspomnianych naruszeń.

"Hilton Worldwide jest mocno zaangażowana w ochronę danych naszych klientów. Posiadamy wiele systemów i jednych z najlepszych specjalistów w branży, aby strzec tego bezpieczeństwa. Niestety nadużycia dotyczące kart kredytowych są powszechne. Wszystkie potencjalne problemy przyjmujemy bardzo poważnie" - podała firma w komunikacie.

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu