Legendarne bikini na licytacji. Może osiągnąć cenę nawet pół miliona dolarów

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"
Najlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"TVN24 BiS
wideo 2/7
TVN24 BiSNajlepiej zarabiający prezes w Polsce zdradza "sekret sukcesu"

Na licytację w Los Angeles trafiły pamiątki z serii filmów o Jamesie Bondzie. Jedną z nich jest bikini, w którym w "Doktorze No" wystąpiła Ursula Andress. Zdaniem ekspertów z domu aukcyjnego Profiles in History może ono osiągnąć cenę 500 tysięcy dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Andress ubrana w bikini wynurzyła się z wody w pierwszym filmie o przygodach agenta 007 z 1962 roku.

- Jest ono uważane za najbardziej znane bikini na świecie - powiedział Brian Chanes z domu aukcyjnego Profiles in History. - To jedna z najbardziej pamiętnych scen w całej serii Bonda - dodał i stwierdził, że pomogła ona spopularyzować bikini i zapoczątkowała "cały fenomen dziewczyny Bonda". Andress po raz pierwszy sprzedała bikini na aukcji w Londynie w 2001 roku.

"Najbardziej znane bikini na świecie"

Na licytację w Los Angeles trafiły także piżama z monogramem, w której wystąpił Roger Moore w "Żyj i pozwól umrzeć" (cena szacowana na 10-15 tys. dolarów), szara, charakterystyczna marynarka Ernsta Blofelda (granego przez Charlesa Graya) z filmu "Diamenty są wieczne" (20-30 tys. dolarów) oraz szmaragdowa peleryna i nakrycie głowy Jane Seymour z "Żyj i pozwól umrzeć" (60-80 tys. dolarów).

- Rzeczy z serii o Bondzie są stosunkowo rzadkie - powiedział Chanes, dodając, że spodziewa się, iż licytujący będą pochodzić z całego świata.

Aukcja odbędzie się online oraz w Los Angeles w dniach 12-13 listopada.

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości