W tym roku rynek pracy będzie przychylny pracownikom? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

sxc.huOglądaj TVN24 Biznes i Świat

Jak będzie kształtował się rynek pracy w tym roku? Zatrudnienie ma się zwiększyć, w jakich branżach należy więc szukać zatrudnienia? Porozmawiamy także o nowościach na rynku kredytów hipotecznych i o tym, jak radzić sobie ze zmieniającymi się kursami walut opłacając raty pożyczek. Zapraszamy do oglądaniaTVN24 Biznes i Świat.

Polski rynek pracy będzie bardziej przychylny pracownikom w 2015 roku. Spodziewany jest dalszy spadek bezrobocia (nawet do 9,7 proc.) - wynika z danych firmy Work Service. Najwięcej nowych ofert pracy będzie dla wykwalifikowanych pracowników z wykształceniem zawodowym i technicznym. W jakich zawodach szukać pracy? O tym, porozmawiamy na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Kurs złotego

Na koniec zeszłego tygodnia polska waluta wyraźnie traciła wobec głównych walut. Przyczyn słabości złotego analitycy upatrywali w mocnym dolarze. Dzisiaj rano za jednego dolara płaciliśmy 3,60 zł. Za franka szwajcarskiego 3,59 zł. Polska waluta słabnie. Notowaniom polskiej waluty będziemy przyglądali się dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat. Dziś wielu Polaków musi zapłacić ratę kredytu hipotecznego. Podpowiemy, gdzie kupić waluty, by te raty były jak najniższe.

Zmiany w kredytach hipotecznych

1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie zmiana w rekomendacji S przygotowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to, że starając się o kredyt mieszkaniowy trzeba będzie posiadać co najmniej 10 proc. wkładu własnego, czyli dwa razy więcej niż do końca 2014 r. Trzeba będzie mieć więcej gotówki, bowiem do wkładu własnego dojdą opłaty okołokredytowe, prowizje, opłaty notarialne, podatki itp. Dostęp do kredytowania będzie więc trudniejszy.

Czy zmiany na rynku kredytów mieszkaniowych przyczynią się do znacznego spadku udzielanych pożyczek przez banki? Co więcej zmienia się od tego roku? O tym również, będziemy mówili na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Autor: pp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu