Firma farmaceutyczna zmienia nazwę. Bo była kojarzona z dżihadystami

Ze świata

Isis Pharmaceuticals chce zmienić nazwę. Ze względu na skojarzenia z Państwem Islamskim.

Kalifornijska firma farmaceutyczna Isis Pharmaceuticals, produkująca m.in. leki onkologiczne i kardiologiczne, poinformowała telewizję CNN, że rozważa zmianę nazwy ze względu na skojarzenia z dżihadystycznym Państwem Islamskim. Akcje ISIS na Wall Street spadły o 4 proc., nie wiadomo jednak, czy ma to związek z piątkowymi atakami w Paryżu.

Firma wzięła swą nazwę od egipskiej bogini Izydy (po grecku Isis), kojarzonej m.in. z dobrym zdrowiem. Niestety, nazwa zaczęła się teraz kojarzyć z terrorystycznym Państwem Islamskim, dla którego używa się m.in. akronimu ISIS (Islamic State of Iraq and Syria).

Nie mamy z nimi nic wspólnego

- Nawet jeśli ludzie wiedzą, że nie mamy nic wspólnego z tą grupą terrorystyczną, sama nazwa ma tak wiele negatywnych konotacji – powiedział wiceprezes Isis Pharmaceuticals, Wade Walke. Dodał, że straszliwa tragedia, jaką były zamachy terrorystyczne w Paryżu też jest sporym obciążeniem dla jego firmy, której giełdowy symbol to ISIS. W poniedziałek akcje ISIS na Wall Street spadły o 4 proc. CNN podkreśla, że nie wiadomo, czy miało to jakiś związek z piątkowymi zamachami w Paryżu, za które odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie. Nowej nazwy dla Isis Pharmaceuticals jeszcze nie wybrano.

ISIS grozi kolejnymi atakami

Autor: ag / Źródło: PAP