Inteligentne leki rozkręcą Dolinę Krzemową?

Ze świata

sxc.huTo także dobry pomysł na biznes?

Inteligentne leki to nowy pomysł na biznes. Udowadnia to Dave Asprey, który od lat sprzedaje swoje mieszanki, mające poprawić wydajność organizmu. Klientów ma także w Krzemowej Dolinie - podkreśla CNN Money.

Kiedy otworzysz lodówkę w domu przedsiębiorcy Dave’a Aspreya, możesz poczuć się jak w aptece. "Każdego ranka przygotowuje on koktajl z około 15 tabletek, w połączeniu z kawą Bulletproof, która została zaprojektowana aby zwiększyć wydajność organizmu” - czytamy w CNN Money.

Tak jak produkt o nazwie Unfair Advantage, który ma poprawić metabolizm. Asprey jednym tchem wymienia nazwy, których przeciętny człowiek nawet nie słyszał: Piracetam, Aniracetam, CILTEP, Methyl, Cobalamin - zauważa serwis.

I dodaje, że poranna dawka, którą stosuje Asprey to “mieszanka tego, co można nazwać inteligentnymi lekami”.

Szybciej i lepiej?

Co ciekawe, w skład tzw. koktajlu wchodzi niemal wszystko - od oleju rybnego do medykamentów dostępnych wyłącznie na receptę, w tym lek na narkolepsję, który ludzie mogą wykorzystać do wspomagania się w całonocnej pracy.

Każdy z tych “leków” ma inne zastosowanie - podkreśla Asprey. Jeden może pomóc wzmocnić pamięć, inny skoncentrować się. Jeszcze inny pomaga wzmocnić wzrok. Wszystkie mają ten sam cel - maksymalizację twojego potencjału - zauważa CNN Money.

Pomysł na biznes jest prosty: zmieszać wszystko w dużych dawkach i wynaleźć najlepszą mieszankę. Ta zaproponowana przez Aspreya jest nieustannie zmieniana, z różnymi składnikami. Jak pisze CNN Money, przed tym, jak Asprey sprzedał swoją pierwszą firmę za miliony, zorientował się, że niektóre specyfiki mogą być niezdrowe i postanowił skupić się na tych pomagających tracić wagę i maksymalizować potencjał umysłowy.

Długie lata

Aspret podkreśla, że spędził 15 lat i wydał ponad 300 tys. dolarów aby “pokonać swoją własną biologię”. Oprócz wspomnianych już suplementów, używa on też specjalnych technik ćwiczenia mózgu. Twierdzi, że to podniosło jego IQ o 20 punktów. Wiele z tych suplementów sprzedaje na rynku. - Klientów znajduje w Krzemowej Dolinie - podaje CNN Money.

Co więcej, coraz częściej pojawiają się przedsiębiorcy, którzy chcą w taką dziedzinę zainwestować. Y Combinator, popularny generator start-upów w Krzemowej Dolinie otrzymał wiele zapytań od przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć podobne firmy. - Widać spory popyt. Ale na razie nic nie uruchomiliśmy, wciąż staramy się zrozumieć tę przestrzeń - podkreślił z rozmowie z CNN Money Sam Altman, szef Y Combinator.

CNN Money podkreśla, że istnieje jeszcze zbyt wiele niewiadomych, m. in. jak efekty uboczne. Pomimo tego Asprey utrzymuje, że zamierza nadal sprzedawać Bulletproof.

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu