Ze świata

Instagram kocha te miejsca. Oto 10 najpopularniejszych kierunków podróży

Ze świata

shutterstock.comNajpopularniejsze miasta w sieci

Media społecznościowe stały się częścią naszego życia. To tam dzielimy się informacjami o sobie, chwalimy się sukcesami i chętnie pokazujemy miejsca, które odwiedziliśmy. I okazuje się, że społecznościówki to dobre miejsce, żeby znaleźć interesujący kierunek podróży.

Wielu korzystających z portali społecznościowych także tam szuka inspiracji na wakacyjne podróże. A znaleźć tam można np. zdjęcia z ciekawych miejsc na świecie. Oto ranking 10 najchętniej polecanych na Instagramie miejsc na świecie. 1. Londyn Paryż jest w czołówce, ale to jednak Londyn jest najpopularniejszym miejscem na Instagramie. Rocznie pojawia się tam aż 30 mln postów z hashtagami #LondonEye i #LondonLife. To także jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie przyciągające rocznie blisko 19 mln turystów. Londyn to globalna stolica mody, finansów, polityki i handlu.

London today ... #london #londoneye #thelondoneye #weekend

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Official London Eye (@londoneye) 5 Wrz, 2015 o 8:48 PDT

2. Paryż

Na drugim miejscu znalazła się właśnie stolica Francji. Ze swoimi rogalikami, pokazami mody, ogrodami i ikoną - Wieżą Eiffla miasto przoduje na portalach społecznościowych.

Wow ( for story behind the photo, click link in bio ) #52project # #eiffeltower #travel

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jessee (@reallysortofamazing) 29 Wrz, 2015 o 12:57 PDT

3. Moskwa

Jeszcze kilka lat temu rosyjska stolica zanotowała rekordową liczbę turystów. Na Instagramie Moskwa cieszy się niesłabnącą popularnością, z liczbą 11 milionów postów rocznie. Szczególnie popularne są takie miejsca jak Plac Czerwony, Kreml i Cerkiew Błogosławionego Bazyla.

4. Dżakarta

Stolica Indonezji jest tyglem kulturowym z wpływami z Chin, Indii i Europy. Miasto też święci triumfy popularności w sieci.

Tugu Monas. ( Jakarta, 09 Agustus 2015 )

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tri Susanti, S. Farm, Apt. (@triisanty) 8 Sie, 2015 o 9:49 PDT

5. Berlin

W sieci bardzo popularne są hashtagi #BerlinWall, #Berlino i #BerlinInstagram. To piąte najpopularniejsze miejsce na Instagramie. Berlin zdobył to miejsce dzięki kwitnącej scenie artystycznej, obfitej kuchni, ciekawej architekturze i bogatemu nocnemu życiu. Berlin to też jedno z najatrakcyjniejszych miejsc wycieczek po Europie.

Почти Петербург #berlin

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maxim (@so_emix) 29 Wrz, 2015 o 11:18 PDT

6. Madryt

Stolica Hiszpanii to miejsce tętniące życiem, wielokulturowe, położone w samym centrum kraju. To wygodne miejsce dla turystów, niemal wszędzie można tu dotrzeć pieszo.

Spending my whole day at the Retiro Park!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Oliver Milczarek (@olivewonder) 17 Sie, 2015 o 6:12 PDT

7. Tokio

Tokio jest stale obecne na Instagramie. Nic dziwnego, w końcu miasto to ma 13 mln mieszkańców i prawie 5 mln turystów rocznie. Dzielnica wieżowców - Shinjuku, jest najczęściej odwiedzanym obszarem miasta a tym samym najczęściej fotografowanym. To jednak nie jedyne miejsce - piękne zdjęcia są również robione w miejskim ZOO, świątyniach czy muzeach.

#japan #shinjuku #tokyo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chou Chou (@chaubui_) 29 Wrz, 2015 o 6:46 PDT

8. Singapur

Po Bangkoku i Dubaju Singapur jest najchętniej odwiedzanym miastem w Azji. Lokalna kultura jest mieszanką wpływów z Chin, Malezji i Indii.

9. Amsterdam

To stosunkowo niewielkie, ale piękne miasto. Wybrukowane ulice, zabytkowe kamienice, tętniące życiem miejsca i morze rowerów to idealne tło do tzw. selfie. #Amsterdamweed to niezwykle popularny hashtag.

Amsterdam!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ilse (@ilse.dijkstra) 29 Wrz, 2015 o 10:21 PDT

10. Bangkok Bangkok to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, z 18 mln turystów rocznie. To właśnie od tych turytów pochodzą miliony postów w internecie. W sieci roi się od zdjęć zabytków, starożytnych świątyń i miejsc pełnych ludzi.

Good Morning Bangkok @absolutebespoke #banyantree #hotel #fittings #last #details #bangkok #thailand #absolutebespoke #international absolutebespoke.com

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ABSOLUTE BESPOKE (@absolutebespoke) 29 Wrz, 2015 o 4:12 PDT

"Świat technologii": zarabiaj na zdjęciach wrzucanych na InstagramaTVN24 Biznes i Świat

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com