Popularny mebel IKEA zagraża bezpieczeństwu, można go zwrócić bez paragonu

Ze świata

ShutterstockSieć meblowa niezwłocznie wycofuje produkt ze sprzedaży i apeluje do swoich klientów o jego zwrot do sklepów.

Popularne barierki, które mają chronić dzieci przed wejściem na schody, często nie spełniają swojej roli. IKEA dziś opublikowała komunikat, w którym przyznaje, że produkt jest wadliwy. Klienci, którzy zakupili ochronną barierkę PATRULL w sklepach IKEA powinni jak najszybciej ją zwrócić.

IKEA otrzymała niepokojące informacje od rodziców, którzy zainstalowali w swoich domach barierki PATRULL, mające chronić dzieci przed upadkiem ze schodów. Mimo, że mechanizm blokujący spełniał wymagane normy, kilkukrotnie nie spełnił swojej funkcji. Barierka otwierała się, a niektóre dzieci spadły z wysokości, doznając obrażeń, które wymagały pomocy lekarskiej.

Sieć meblowa niezwłocznie wycofuje produkt ze sprzedaży i apeluje do swoich klientów o jego zwrot do sklepów. Pełen zwrot kosztów jest gwarantowany.

Bezpieczeństwo dzieci

- W kwestii bezpieczeństwa dzieci IKEA nie godzi się na żadne ustępstwa. Chcemy oferować bezpieczne i zdrowe produkty, a dzieci uważamy za najważniejszych ludzi na świecie. Gdy tylko otrzymujemy informacje o potencjalnych kłopotach z naszymi produktami, bez wahania podejmujemy stosowne działania. Nie możemy dopuścić do tego, by zabawa dzieci wiązała się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem, dlatego w ramach natychmiastowych działań mających zapobiec kolejnym wypadkom postanowiliśmy wycofać z rynku barierki ochronne PATRULL – wyjaśnia Maria Thörn, p.o. Business Area Managera w dziale IKEA dla Dzieci.Barierki ochronne PATRULL były dostępne we wszystkich krajach, gdzie IKEA posiada swoje sklepy. W przypadku zwrotu tego produktu nie jest wymagane okazanie paragonu.IKEA projektuje składane schrony dla uchodźców

Autor: PMB / Źródło: IKEA

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock