IKEA wstrzymuje sprzedaż rolet ze sznurkiem. Przez ryzyko uduszenia

Ze świata

wikipedia/(CC BY 3.0 DE) | High ContrastIKEA nie jest jedyną siecią sklepów, która zdecydowała się na podobny krok

IKEA wstrzymuje sprzedaż rolet ze sznurkiem. Wszystko przez zbyt duże ryzyko uduszenia dzieci. Na razie decyzja Szwedów obowiązuje w USA, w sklepach w innych krajach wejdzie w życie od przyszłego roku.

Jak podaje CNN Money, sieć sklepów IKEA poinformowała, że zakończyła sprzedaż rolet okiennych ze sznurkiem. Wszystko przez to, że są one zbyt niebezpiecznie.

Ważna decyzja

Ze statystyk wynika, że w latach 1996-2012 przeciętnie śmierć poprzez uduszenie ponosiło w USA jedno dziecko miesięcznie. Te dane przekonały władze szwedzkiej sieci, że nie warto ryzykować kolejnych tragedii. Tym samym IKEA zapowiedziała, że żaden z jej sklepów w Stanach Zjednoczonych nie będzie od 1 października tego roku sprzedawał rolet ze sznurkiem. Co więcej ten produkt przestanie być sprzedawany w sklepach na całym świecie od 1 stycznia 2016 roku.

Nie tylko IKEA

IKEA nie jest jedyną siecią sklepów, która zdecydowała się na wycofanie ze sprzedaży rolet ze sznurkiem. Na podobny krok wiosną tego roku zdecydowała się amerykańska firma Target. - To odważny krok IKEA i Target - uważa Elliot Kaye z Consumer Product Safety Commission. - To dokładnie ten rodzaj odpowiedzialności, który jest potrzebny, aby zakończyć dziesięciolecia bezsensownych śmierci dzieci - dodał.

Autor: msz/ / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia/(CC BY 3.0 DE) | High Contrast