Ze świata

Hulk Hogan dostanie dodatkowe odszkodowanie za sekstaśmę

Ze świata

Journalist 1st Class Kristin Fitzsimmons / Wikipedia (public domain)Hulk Hogan, który naprawdę nazywa się Terrence Gene Bollea to zawodowy zapaśnik, aktor i celebryta

Sąd na Florydzie przyznał w poniedziałek Hulkowi Hoganowi dodatkowe 25 mln dolarów odszkodowania za straty moralne w jego sprawie przeciwko firmie Gawker Media. Należąca do niej strona internetowa opublikowała nagranie, na którym widać jak były zapaśnik uprawia seks z żoną swojego najlepszego przyjaciela.

Nick Denton, założyciel i właściciel Gawker Media będzie musiał zapłacić 10 mln dolarów, a sama firma pozostałe 15 mln. Ponadto, były redaktor naczelny plotkarskiego portalu gawker.com A.J. Daulerio będzie musiał zapłacić zapaśnikowi 100 tys. dolarów.

Potężne odszkodowanie

To nie pierwszy wyrok w tej sprawie. W piątek sąd zdecydował, że Gawker Media musi zapłacić Hoganowi 115 mln dolarów odszkodowania (60 mln za straty emocjonalne i 55 mln za ekonomiczne) za to, że na stronie internetowej zamieściła fragment sekstaśmy, na której widać Hogana w łóżku z Heather Clem, żoną swojego ówczesnego najlepszego przyjaciela. Taśma miała zostać nagrana w 2007 roku. Nigdy jednak nie ustalono, w jaki sposób pięć lat później nagranie trafiło do mediów.

Podczas ogłaszania piątkowego wyroku 62-letni zapaśnik płakał i przytulał swojego prawnika. Poniedziałkowe orzeczenie przyjął bez większych emocji.

Michael Sullivan, prawnik Gawker stwierdził, że 115 mln dolarów odszkodowania to "wystarczająca kara". Dodał, że wyrok "może być wyniszczający dla jego klienta".

Znajdą pieniądze?

Adwokat Hogana Kenneth Turkiel argumentuje, że Gawker Media warta jest 83 mln dolarów. Przypomniał ponadto, że firma zgłosiła w ub. roku przychody w wysokości 48,7 mln dolarów, a majątek Dentona wart jest 121 mln dolarów. Właściciel firmy posiada też mieszkanie w Nowym Jorku, którego wartość szacuje się na 3,6 mln dolarów. Z kolei Daulerio nie posiada żadnych aktywów, ma za to kredyty studenckie w wysokości 27 tys. dolarów.

Gawker Media zapowiedziała, że odwoła się od wyroku. "New York Times" przypomina, że często w podobnych sprawach tak ogromne odszkodowania było znacząco zmniejszane.

Hulk Hogan wygrał w sądzie. Dostanie miliony za sekstaśmę:

Autor: tol / Źródło: NY Times, The Rolling Stone

Źródło zdjęcia głównego: Journalist 1st Class Kristin Fitzsimmons / Wikipedia (public domain)