Honda zapłaci 24 mln dolarów. Za rasistowskie praktyki

Ze świata

sxc.huHonda zgodziła się zapłacić 24 mln dolarów

Honda zgodziła się zapłacić 24 mln dolarów odszkodowania w związku z oskarżeniami o dyskryminację swoich klientów: Afroamerykanów, Azjatów i Latynoameryków przy udzielaniu im pożyczek za zakup samochodów. Ci mieli płacić średnio 150-250 dolarów więcej niż tzw. biali kredytobiorcy - pisze CNN Money.

Rząd federalny w 2013 w związku z naruszeniem przepisów kredytowych rozpoczął śledztwo w sprawie amerykańskiej Honda Finance Corporation, finansowego ramienia koncernu zajmującego się m.in. udzielaniem kredytów. Z powodu dyskryminacji rasowej niektórzy klienci musieli zapłacić średnio 150-250 dolarów więcej niż tzw. biali kredytobiorcy.

Przepraszają

Zdaniem Consumer Finance Protection Bureau Honda, która kredytuje zakup samochodów pozwoliła dealerom swobodnie wyznaczać raty, co prowadziło do dyskryminacji - czytamy.

Koncern jest jednym z największych w USA kredytodawców samochodowych. Przypadki o których mowa dotyczyły okresu od stycznia 2011 do lipca 2015 roku.

"American Honda Finance Corporation zdecydowanie sprzeciwia się wszelkim formom dyskryminacji, i oczekujemy, że nasi dealerzy będą przestrzegać tej zasady. Jesteśmy przekonani, że nasze praktyki kredytowe były uczciwe i przejrzyste" - podkreśliła Honda w oświadczeniu.

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu