Kradli smartfony "metodą rumuńską". Zatrzymano gang złodziei

Ze świata

Kradzieże samochodów. Jest lepiej czy gorzej?TVN Turbo
wideo 2/5

Holenderska policja poinformowała o rozbiciu i zatrzymaniu gangu wyspecjalizowanego w kradzieżach smartfonów z ciężarówek podczas jazdy na autostradzie. Jego członkowie pochodzili z Rumunii.

Do zatrzymania pięciu Rumunów w wieku od 33 do 35 lat doszło w weekend w pobliżu granicy z Niemcami. Zarzuca się im udział w kradzieży iPhone'ów wartości pół miliona euro z ciężarówki jadącej autostradą A73 na południowym wschodzie Holandii.

"Metoda rumuńska"

Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy z 24 na 25 lipca. Grupa mężczyzn jadących samochodem zbliżyła się wówczas do ciężarówki. Jeden z nich wyszedł podczas jazdy przez otwierany dach, zdołał otworzyć tylne drzwi ciężarówki i wszedł do środka. Następnie podawał kartony wypełnione smartfonami przez otwarty dach wspólnikom wewnątrz samochodu - podała policja w komunikacie. Co najmniej 17 podobnie przeprowadzonych kradzieży, prawie w każdym przypadku iPhone'ów, zostało w ostatnich latach zgłoszonych w różnych krajach Europy. Policjanci określają je jako kradzieże "metodą rumuńską".

Autor: mb//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock