Zlikwidowano milion miejsc pracy. "Nasza gospodarka odradza się powoli"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP

Stan zagrożenia epidemicznego obowiązywał w Hiszpanii od połowy marca do 21 czerwca. W tym czasie zlikwidowanych zostało w tym kraju milion miejsc pracy - szacuje rząd w Madrycie.

Jak poinformował w czwartek w rozmowie z rozgłośnią RNE minister przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczenia społecznego i migracji Jose Luis Escriva, znaczący wpływ na drastyczną likwidację etatów miała obowiązująca pomiędzy połową marca a końcem kwietnia przymusowa izolacja społeczna.

"Nasza gospodarka odradza się powoli"

Przedstawiciel rządu Sancheza wskazał, że po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego gospodarce Hiszpanii udało się przywrócić część miejsc pracy.

- Wprawdzie nasza gospodarka odradza się powoli, ale przybywa nowych miejsc pracy. We wrześniu powstało ich łącznie 100 tysięcy - powiedział Escriva.

Z jego szacunków wynika, że w całym kraju wraz z luzowaniem obostrzeń udało się przywrócić około 600 tys. miejsc pracy. - Sierpień był pod tym względem bardzo dobrym miesiącem, a korzystna tendencja utrzymała się również we wrześniu - dodał Escriva.

Z powodu nasilenia epidemii COVID-19 rząd Hiszpanii nakazał do piątkowego wieczora objąć przymusową izolacją społeczną 10 miast o największej liczbie zakażeń, w tym Madryt. Władze regionu odmawiają jednak wdrożenia decyzji gabinetu Pedra Sancheza, twierdząc, że zapadła ona niezgodnie z prawem, bez jednomyślności wszystkich 17 wspólnot autonomicznych kraju.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock