Zatrudnią prześladowane kobiety, dostaną wsparcie

Ze świata

Włosi zmieniają zakończenie "Carmen". Twórcy chcą zwrócić uwagę na przemoc wobec kobiettvn24bis
wideo 2/2

Nawet osiem tysięcy euro rocznego wsparcia może dostać pracodawca, który zatrudni kobiety będące ofiarami przemocy domowej. Wsparcie dla przedsiębiorców zatrudniających prześladowane kobiety to pomysł władz wspólnoty autonomicznej Aragonii na północnym wschodzie Hiszpanii.

O sprawie napisał dziennik "ABC". Według gazety program ma przysłużyć się do poprawy sytuacji mieszkanek regionu na lokalnym rynku pracy. “Władze regionu Aragonii zdecydowały, że firmom zawierającym umowę na czas nieokreślony z kobietami, które padły ofiarą przemocy domowej, należy się wsparcie z uwagi na fakt, że pomagają osobom najsłabszym na rynku pracy” - napisała gazeta.

"ABC" przypomina, że już w 2013 roku aragoński rząd uruchomił zachęty finansowe dla spółek zatrudniających kobiety. Teraz subsydia będą przyznawane w związku z zawieraniem umów o pracę z ofiarami przemocy domowej.

Osiem tysięcy euro wsparcia

Nowe przepisy przewidują, że przedsiębiorca, który zatrudni ofiarę przemocy, otrzyma wsparcie na poziomie od 4 tys. do 8 tys. euro rocznie. Jego dokładna wysokość uzależniona będzie od wieku kobiety.

Według statystyk w ubiegłym roku w Hiszpanii zostało zamordowanych (przez swoich małżonków lub partnerów) 48 kobiet. Od 2003 roku to już ponad 920 kobiet.

Autor: sta / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock