Dziennikarka żąda 5 mln dolarów odszkodowania. Uważa, że chomik-zabawka jest podobny do niej

TVN24 Biznes

TVN24 Biznes i ŚwiatPrezenterka pozywa Hasbro i domaga się 5 mln dolarów odszkodowania

Harris Faulkner, prezenterka amerykańskiej stacji Fox News, domaga się 5 mln dolarów zadośćuczynienia od Hasbro, firmy produkującej zabawki. 49-letnia dziennikarka twierdzi, że firma przy produkcji chomika-zabawki wykorzystała jej imię i wizerunek, co było "poniżające i obraźliwe".

Plastikowy chomik o imieniu Harris Faulkner, wyprodukowany przez firmę Hasbro, to część serii zabawek Littlest Pet Shop.

Według prezenterki telewizyjnej firma "bezprawnie przywłaszczyła sobie jej cenne nazwisko i osobowość dla własnych korzyści finansowych".

Faulkner dowodzi, że Hasbro skopiowała nie tylko jej imię, ale także wygląd.

Chomik ma mieć podobny do prezenterki kształt oczu, grzywkę czy makijaż.

Straty wizerunkowe

Dziennikarka twierdzi, że takie wykorzystanie jej wizerunku szkodzi jej dziennikarskiej wiarygodności. - To poniżające i obraźliwie - możemy przeczytać w pozwie. Teraz Faulkner w pozwie przeciwko firmie domaga się 5 mln dolarów odszkodowania.

Prezenterka podkreśla też, że nie chce być kojarzona z zabawką, którą dziecko może się zadławić. Hasbro natychmiast odpowiedziało na ten zarzut.

"Zazwyczaj nie komentujemy spraw sądowych, ale jest niezwykle ważne, aby skorygować fałszywe oskarżenia pani Harris. Wszystkie produkty z linii Littlest Pet Shop przekraczają wszelkie normy bezpieczeństwa" - czytamy w oświadczeniu.

Faulkner pracuje w Fox News od dziesięciu lat. Jest gospodarzem programu "Outnumbered". W niedzielę prowadzi wieczorne wydanie wiadomości.

Harris Faulkner domaga się 5 mln dolarów odszkodowaniaAP / East News

Autor: tol//mn / Źródło: BBC, Washington Post

Źródło zdjęcia głównego: AP / East News