Grecja i ostatni szczyt "ostatniej szansy". Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZIWeekend na antenie TVN24 Biznes i Świat zostanie zdominowany przez Grecję

Weekend na antenie TVN24 Biznes i Świat zostanie zdominowany przez Grecję. Na sobotę o godz. 15.00 zaplanowano bowiem kolejne - zapewne już ostatnie w tej sprawie - spotkanie eurogrupy.

Jeśli w sobotę eurogrupa dojdzie do porozumienia z Grecją, to niedzielny szczyt (zaplanowany na godz. 18) strefy euro i UE będzie niepotrzebny.

Masa ekspertów

Jak co tydzień, o godz. 10.00 razem z Marcinem Cisowskim z portalu moviemag.pl przyjrzymy się filmowym premierom tygodnia. Początek o godz. 10.00.

Tematyka weekendu będzie jednak poświęcona głównie sytuacji na linii Unia Europejska – Grecja, którą przeanalizują wybitni komentatorzy. W sobotę o 13.00 gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Grzegorz Cydejko z "Forbesa" oraz Michał Klinger, były ambasador Polski w Grecji.

W niedzielę o godz. 10.00 gościem będzie Łukasz Jasina z kulturyliberalnej.pl, a o godz. 18.00 w 50-minutowym programie ustalenia ewentualnego szczytu skomentują Róża Thun, europosłanka PO, dr Robert Zmiejko ze Szkoły Głównej Handlowej oraz Pavlos Akritidis, tłumacz przysięgły języka greckiego.

Ponadto, w sobotę o godz 12.00 - omówimy sytuację na chińskiej giełdzie z zaproszonymi do nas gośćmi: Radosławem Pyffelem, sinologiem i szefem centrum studiów Polska-Azja oraz Krzysztofem Szumskim, byłym ambasadorem RP w Chinach.

Weekendowa publicystyka

Sobota

W "Piątek Stronie Świata" ksiądz Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o pielgrzymkę papieża Franciszka do Ameryki Południowej, Dżihad i samozagładę Zachodu oraz 20-stą rocznicę masakry w Srebrenicy. W programie Patrycja Sasnal, ekspertka PISM, Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy". Kamil Wyszkowski, ekspert ONZ i Andrzej Jonas z "Warsaw Voice". Początek programu o godz. 11:15.

W "Babilonie" Marcin Żebrowski skomentuje z zaproszonymi gośćmi najnowsze wydarzenia dotyczące z polskiej i europejskiej polityki. Gośćmi programu będą: Julia Pitera, Joanna Senyszyn, Marzena Wróbel, Marzena Machałek, prof. Katarzyna Bilewska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Niedziela

O godzinie 12.30, w programie "Korespondent", Jan Niedziałek będzie gościł: Gabriele Lesser z niemieckiego "Die Tages Zeitung", Ignatio Temino-Martinez z hiszpańskiej agencji EFE oraz Żenia Klimakin.

Grecki plan ostatniej szansyTVN24 BiS

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI

Tagi:
Raporty: