Jest porozumienie, ale greckie banki otworzą drzwi dopiero w czwartek. Jeśli tak zdecydują władze

Ze świata

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i ŚwiatGreckie banki otworzą drzwi dopiero w czwartek

Mimo porozumienia, greckie banki nadal są zamknięte. Jednak z nieoficjalnych źródeł wynika, że wkrótce mieszkańcy półwyspu znów będą mogli wypłacać pieniądze w oddziałach. "Celem jest otwarcie banków w czwartek" - poinformowali Agencję Reuters anonimowo przedstawiciele banków po spotkaniu z wiceministrem finansów.

Agencja Reuters podaje, że grecki rząd zdecydował o przedłużeniu okresu zamknięcia banków. Resort finansów, który poinformował, że placówki pozostają zamknięte wprawdzie nie podał, jak długo potrwa ta sytuacja, ale źródło Reutersa w środowisku bankowym zdradziło, że banki będą zamknięte jeszcze przez dwa dni. - Naszym celem jest ponowne otwarcie oddziałów w czwartek - powiedziało źródło Reutersa. Według doniesień agencji w środę greckie władze ponownie dokonają oceny sytuacji i zdecydują o ewentualnym otwarciu placówek bankowych.

Przed porozumieniem

W ubiegłą środę grecka telewizja państwowa informowała bowiem, że "greckie banki pozostaną zamknięte do poniedziałku oraz zostaną utrzymane limity wypłat z bankomatów w wysokości 60 euro".

Grecja blisko dwa tygodnie zadecydowała o wprowadzeniu kontroli przepływu kapitałów, aby zapobiec całkowitemu załamaniu się krajowego systemu bankowego.

Banki pozostawały zamknięte w związku z masowymi wypłatami oszczędności przez Greków zaniepokojonych sytuacją w kraju.

Premier Grecji: potrzebujemy radykalnych reform TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Tagi:
Raporty: