TVN24 Biznes | Ze świata

Wzrost zakażeń koronawirusem na Krecie. Wprowadzono dodatkowe obostrzenia

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Na Krecie, która jest największą grecką wyspą, wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Dlatego też rząd wprowadził w kolejnym regionie - Retimno - dodatkowe obostrzenia. Oznacza to, że większa część wyspy jest objęta restrykcjami sanitarnymi.

Wzrost zakażeń koronawirusem i ograniczenia na Krecie

Agencja dpa podała, że podobne obostrzenia obowiązują już od tygodnia na Krecie w regionach Chanii i Heraklionu i zostały przedłużone o kolejnych siedem dni. Jedynie wschodnia część wyspy nie jest objęta ograniczeniami.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Godzina policyjna trwa od 1 w nocy do 6 rano. Wychodzić z domu można jedynie w nagłych przypadkach albo jeśli pracuje się na nocne zmiany. Celem obostrzeń jest powstrzymanie lokali od urządzania imprez, podczas których gromadzą się tłumy, co z kolei przyczynia się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pandemia i obostrzenia w Grecji

W ciągu ostatnich tygodni liczba infekcji SARS-CoV-2 w Grecji znacząco wzrosła. Aby opanować epidemię, wprowadzono obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki.

Od połowy lipca wstęp do wielu miejsc wewnątrz budynków, na przykład restauracji, barów czy kin, jest możliwy tylko za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie starszego niż sprzed trzech dni.

W Grecji, w której od początku pandemii 544 tys. osób zachorowało na COVID-19, z czego 13 220 zmarło, niechętnie wprowadzane są obostrzenia. Telewizja państwowa wskazała, że władze chcą chronić sektor turystyczny, który w tym roku dopiero zaczął się regenerować po kryzysie, jakim został dotknięty w 2020 r.

Kreta, obok Rodos, Korfu i Zakintos, jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów greckich wysp. Cieszy się popularnością także wśród podróżnych z Polski.

Autor:kris/dap

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Richard Whitcombe / Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości