Nowy tydzień. Bezrobocie w USA, ważne dane z Chin

Ze świata

ShutterstockW nowym tygodniu poznamy kolejne ważne informacje

W nowym tygodniu poznamy kolejne ważne informacje zarówno z europejskiej, jak i światowej gospodarki.

Już we wtorek, o godz. 10, najnowsze wskaźniki z gospodarek państw strefy euro dotyczące marcowego indeksu PMI dla usług.

Środa

Ważne wydarzenia będą miały miejsce za Oceanem. Bowiem o godz. 20 zostanie opublikowany protokół z marcowego posiedzenia amerykańskiego Federalnego Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC).

W Szwajcarii o godz. 9:15 ukażą się dane dotyczące marcowego wskaźnika inflacji CPI (r/r).

W Niemczech, o godz. 8:00 zostaną opublikowane wskaźniki dotyczące zamówień w tamtejszym przemyśle (dane wyrównane sezonowo). Co ciekawe, prognozuje się sporą zmianę. Bowiem wskaźnik ma wynieść 1,5 proc., przy czym w poprzednim miesiącu był ujemny o 3,9 proc.

Czwartek

Kolejne istotne informacje ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem, obejmujące wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, które w poprzednim miesiącu wynosiły 268 tys.

Ponadto, wrócimy do europejskiej gospodarki, by o godz. 8:00 poznać lutową produkcję przemysłową (m/m) w Niemczech, a także lutowego dane obejmujące bilans handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii, a także zdecydowanie ważniejszą decyzję ws. tamtejszych kwietniowych stóp procentowych.

Piątek

Chiny poinformują o marcowej inflacji PPI i CPI, a także podaży pieniądza M2 (r/r).

Ponadto, w Szwajcarii o godz. 7:45 poznamy dane stopy bezrobocia. Wielka Brytania opublikuje także dane obejmujące lutową produkcję przemysłową (r/r).

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock