Ranczo większe niż Nowy Jork i Los Angeles do kupienia. Tylko przez bogaczy

TVN24 Biznes


Do 20 października można składać oferty zakupu ogromnego rancza Waggoner Ranch w Teksasie. Cena to 725 mln dolarów - podaje CNN.

W zamian szczęśliwy nabywca przejmie teren o powierzchni większej niż Nowy Jork i Los Angeles razem wzięte, z ponad 100 obiektami i rezerwami ropy.

Długa historia

Nieruchomość jest własnością jednej rodziny od 165 lat. Za sprzedaż rancza wziął się profesjonalista, który na koncie ma sprzedaż wielu podobnych rezydencji, m.in. willi OJ Simpsona.

- Robię to od 30 lat. Byłem zaangażowany w ciekawe transakcje i widziałem walizki pieniędzy przekazywane podczas nich - podkreśla Bernard Uechtritz z Briggs Freeman Sotheby's International Realty. Położone w pobliżu Vernon w północno-zachodnim Teksasie Waggoner jest największym ranczem USA.

W jeziorze, które znajduje się na jego terenie jest woda, która wystarczyłaby do zaopatrzenia populacji liczącej ponad 100 tys. mieszkańców. Aby objąć wzrokiem całe ranczo potrzebny jest helikopter. Na ranczu zatrudnionych jest 120 pracowników. Zdaniem Uechtritza m.in. z tego powodu z zakupem wiąże się duża odpowiedzialność. Zdaniem Jima Taylora z firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami Hall & Hall potencjalni nabywcy to ludzi z majątkiem wartym 7,8 mld dolarów.

Autor: mn / Źródło: CNN