GE zwolni tysiące pracowników w Europie

Ze świata

Roboty zastępują ludzi. Sprawdź, czy twoja praca jest zagrożonaTVN24 BiS
wideo 2/3

General Electric zamierza zwolnić 4,5 tysiąca pracowników w Europie. Amerykański koncern jest obecny także w Polsce, ale jak podaje Reuters cięcia będą miały miejsce w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

General Electric planuje zwolnić 4,5 tys pracowników w Europie. Taką decyzję koncern miał podjąć po dokonaniu przeglądów aktywów przejętych od Alstom w 2015 roku. To właśnie poprzez tę spółkę General Electric jest obecny w Polsce.

Spadek zamówień

Jednak jak podaje Reuters cięcia będą miały miejsce w Szwajcarii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ich powodem jest m.in. spadek zamówień. „Bazując na bieżących wyzwaniach w branży energetycznej i znacznym spadku zamówień, GE Power przegląda obecnie swoje działania, aby zapewnić przedsiębiorstwu najlepszą pozycję do reagowania na realia rynkowe i długofalowy sukces" - podała w komunikacie spółka. - Przed wprowadzeniem jakiegokolwiek planu redukcji najpierw omówimy nasze zamiaru z pracownikami oraz związkami zawodowymi - poinformował Jeff Caywood, rzecznik General Electric.

General Electric kupił spółkę Alstom za 10,6 mld dolarów w 2015 roku. Pod koniec 2016 roku General Electric zatrudniał 295 tys. pracowników na całym świecie.

Autor: msz/ms / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: General Electric