Pięć państw, gdzie najłatwiej spotkasz miliardera

Ze świata

luxuriaz.com/Public DomainMonako to jedno z najbardziej luksusowych miast na świecie

Na świecie żyje 1826 miliarderów. Największe "zagęszczenie" osób z tak dużym majątkiem jest w Monako, Saint Kitts and Nevis na Karaibach oraz leżącej przy francuskim wybrzeżu wyspie Guernsey. To tam jest najłatwiej natknąć się na bogaczy.

1. Monako

Liczba miliarderów: 3 Ludność: 37,8 tys.

Liczba osób przypadających na jednego miliardera: 12,6 tys. Monako znane jest jako centrum rozrywkowe bajecznie bogatych rodziców. W niewielkim państwie-mieście panuje idealny klimat. Nic więc dziwnego, że wielu milionerów wybiera właśnie Monako, kiedy myśli o kupnie luksusowego domu. I może dziwić, że w Monako żyje tylko trzech miliarderów, ale ze względu na niską liczbę mieszkańców miasto znalazło się na szczycie rankingu. Najbogatszą mieszkającą tam osobą jest David Nahmad. Jego majątek to 1,8 mld dolarów.

W Monako żyje tylko trzech miliarderówTobi 87 | CC BY-SA 3.0 Wikipedia

2. St. Kitts i Nevis

Liczba miliarderów: 1 Ludność: 55 tys. Liczba osób przypadających na jednego miliardera: 55 tys. Saint Kitts i Nevis to dwie wyspy na Morzu Karaibskim. Według "Business Insidera" jedynym mieszkającym tam miliarderem jest Jacky Xu. To znana postać na rynku chińskim. Bogacz stoi na czele Trendy International Group.

St Kitts i Nevis to dwie wyspy na Morzu KaraibskimNesnad | CC BY-SA 3.0 Wikipedia

3. Guernsey

Liczba miliarderów: 1 Ludność: 65 tys. 150 Liczba osób przypadających na jednego miliardera: 65 tys. 150 Guernsey leży na wyspie pomiędzy Wielką Brytanią a Francją. Co ciekawe, nie należy ani do Francji, ani do Wielkiej Brytanii. Nie jest też członkiem Unii Europejskiej. Za jego politykę zagraniczną odpowiada Wielka Brytania.

Jedynym mieszkającym tam miliarderem jest Stephen Lansdown. Jego majątek szacowany jest na 2,1 mld dolarów. Stephen Lansdown jest założycielem firmy Hargreaves Lansdown, która świadczy usługi finansowe.

Guernsey znajduje się pomiędzy Wielką Brytanią a FrancjąAlistair young | CC BY 2.0 Wikipedia

4. Hongkong

Liczba miliarderów: 55 Populacja: 7,2 mln Liczba osób przypadających na jednego miliardera: 132 tys. Hong Kong uważany jest za finansową bramę Chin i wolnego rynku. Swoje siedziby oraz filie mają tam nie tylko największe firmy azjatyckie, ale również międzynarodowi giganci. Jednym z 55 żyjących tam miliarderów jest Li Ka-Shing, którego majątek szacowany jest na 33,5 mld dolarów. Co ciekawe, swoje biznesowe imperium zbudował od zera.

Hong Kong uważany jest za finansową bramę Chinchensiyuan, CC BY-SA 3.0

5. Cypr

Liczba miliarderów: 5 Populacja: 858 tys. Liczba osób przypadających na jednego miliardera: 171 tys. Cypr uważany jest za europejski raj podatkowy. Jego gospodarka przez pierwsze pięć lat członkostwa w Unii Europejskiej rosła średnio o 4 proc. rocznie. Kiedy jednak kryzys dotknął strefę euro, oberwał i Cypr. Według "Business Insidera" najbogatszym człowiekiem na Cyprze jest Christos Lazari, który dorobił się ogromnego majątku na handlu nieruchomościami. Jego majątek jest wyceniany 2,2 mld dolarów.

Na Cyprze swoje majątki ma wiele bogatych osóbwikipedia.org

Autor: msz/ / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: luxuriaz.com/Public Domain