Gates, Branson, Musk. Zobacz, jak spędzają niedzielę ludzie sukcesu

Ze świata


Weekend odmieniany przez wszystkie przypadki - to dla wielu z nas upragniony moment wytchnienia. W tym czasie można zrelaksować się, oddać się przyjemnościom, poświęcić ulubionym zajęciom, spędzić czas z najbliższymi lub nadrobić biznesowe zaległości z tygodnia. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co robią w wolnym czasie ludzie sukcesu?

Richard Branson

Z całą pewnością jest czego zazdrościć Richardowi Bransonowi. Mimo, że pół roku spędza w podróżach służbowych, gdy tylko ma wolny moment ucieka na swoją prywatną karaibską wyspę Necker.

- Wiem, że nie powinienem, ale lubię się bawić w piątkowe wieczory - wyznaje w rozmowie z "The Telegraph". Biznesmen mówi, że potrafi tańczyć do wczesnych godzin porannych, co nie przeszkadza mu jednak, jako pierwszemu iść popływać wokół wyspy. - To niewiarygodnie piękne. Widzę płaszczki, żółwie skórzaste i szereg rekinów - dzieli się przeżyciami w rozmowie z "The Telegraph".

Jego poranne pobudki urozmaica zdrowe śniadanie, które składa się z sałatki owocowej i musli, choć od czasu do czasu sięga także po śledzie lub angielskie śniadanie.

Pływanie to jednak nie wszystko. W ciągu dnia Branson sięga po inne sposoby na aktywne spędzanie czasu: tenis, kitesurfing, nurkowanie, czy spotkania z delfinami i wielorybami dzięki maleńkiej łodzi podwodnej.

Popołudnia spędza na plaży, gdzie często gra w szachy ze swoimi dziećmi.

Sobotni wieczór to powtórka z piątku, czyli zabawa przy muzyce. Niedzielę urozmaicają skoki do wody ze skał oraz wyścigi łódek.

Richard Branson znalazł się na 330. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata według "Forbesa". Jego majątek jest szacowany na 5 mld dolarów.

Bill Gates

Podczas zeszłorocznej sesji AMA z użytkownikami Reddit, miliarder i współzałożyciel firmy Microsoft pytany o wolny czas zdradził, że właśnie spędził weekend wraz z córką, która doskonaliła swe umiejętności jeździeckie.

Bill GatesShutterstock

Jak dodał Gates, cieszą go staromodne i zapomniane rozrywki.

- Dwadzieścia lat temu zostałbym w biurze i spędził tam całe dnie. Teraz mam nadzieję, że jestem trochę łagodniejszy i mądrzejszy - stwierdził miliarder.

Były szef Microsoftu znalazł się na liście najbogatszych ludzi świata według "Forbesa" z majątkiem przekraczającym 79 mld dolarów.

Elon Musk

Weekendy miliardera, który kieruje firmami SpaceX oraz Tesla poświęca synom. Ma ich aż pięciu. Jak deklaruje spędza z nimi czas na grach i zabawie.

Jak jednak przyznaje Musk, w weekend zerka też do skrzynki mailowej i odpisuje na wiadomości.

Musk znalazł się na 100. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata według "Forbesa".

Jego majątek jest szacowany na 12,5 mld dolarów.

Arianna Huffington

Arianna HuffingtonShutterstock

Współzałożyciela "The Huffington Post" (bardzo popularnego portalu w USA) w weekend stara się odpocząć o pracy i tego samego oczekuje od pracowników.

Choć jak przyznaje w sobotę potrafi zajrzeć na skrzynkę mailową, to nigdy nie oczekuje odpowiedzi na wiadomości od pracowników. - Jeśli wysyłam e-maila o 23.00, to po to, by móc wyrzucić to ze swojej listy, ale nie spodziewam się odpowiedzi - zastrzega w rozmowie z portalem Mashable.

Huffington nie zdradza jednak, co dokładnie robi w ciągu wolnego dnia.

Malcolm Gladwell

Kolejny na liście jest kanadyjski pisarz i jeden z najbardziej wpływowych myślicieli świata.

Malcom Gladwell spędza niedziele na piciu herbaty, prasówce, spacerach, oglądaniu HBO i wydarzeń sportowych. Jak powiedział Gladwell w rozmowie z "Huffington Post", nie potrzeba mu innych rozrywek.

- Dziękuję za wszystko, co dostałem - dodaje.

Jego książki "Błysk! Potęga przeczucia" oraz "Dawid i Goliat" wciąż nie schodzą z listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych.

Bobbi Brown

Jak spędza swój weekend jedna z najbardziej znanych wizażystek świata? Brown w rozmowie z "The New York Times" zdradza, że nawet jeżeli nie musi odwiedzać swojego imperium piękna budzi się około 6:30.

Zaraz po przebudzeniu kieruje się do kuchni, by wypić zielony sok, a następnie podwójne espresso.

To dobry wstęp do tego, by następnie sprawdzić skrzynkę mailową, sięgnąć po lekturę "New York Times", "The New York Post" i Yahoo Beauty, którego jest redaktorem naczelnym.

Reszta niedzieli, wypełnia czas spędzany z mężem na spacerze po ulicach Brooklynu, zakupy z dziećmi oraz obiad z dalszą rodziną.

Tim Gunn

Projektant i współgospodarz amerykańskiej edycji "Project Runway" zdradza w rozmowie z "The New York Times", że każdą niedzielę spędza w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. - Zostaje tam w zasadzie aż do zamknięcia - przyznaje Gunn. Na tę okazję zakłada garnitur, bo jak mówi "chcę być ubrany właściwie".

- Jestem wielkim miłośnikiem sztuki - wyjaśnia Tim Gunn i jako pierwsze odwiedza "galerie greckie i rzymskie. Wybieram różne obiekty i na nich skupiam swą uwagę".

Następnie kieruje się do włoskiej restauracji "Balcony Lounge" na lampkę bądź dwie wina i kanapki. Bo jak tłumaczy, "wciąż jest nienasycony w temacie starożytnego Rzymu".

Mark Cuban

Mark CubanShutterstock

Amerykański biznesmen, miliarder oraz właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks przyznał publiczności zgromadzonej podczas zeszłorocznego festiwalu South by Southwest, że zarówno on jak i jego żona starają się prowadzić normalne życie w domu jak to tylko możliwe.

Zwłaszcza w weekendy. - W weekendy od samego rana przychodzi do nas niania, więc razem z Tiff idziemy poćwiczyć w sobotę. Potem resztę dnia również spędzamy razem. Kładziemy dzieci do łóżek. Razem jemy kolację. Staramy się spędzać czas normalnie na tyle, ile jest to możliwe - mówił Cuban.

Amerykański biznesmen znalazł się 603. miejscu tegorocznej listy najbogatszych ludzi globu przygotowanej przez "Forbes". Jego majątek szacowany jest na 3 mld dolarów.

Sergey Brin

Było nudno? Zobaczcie, jak spędza swój weekend współzałożyciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej Google.

Sergey Brin zdecydowanie lubi testować swe ciało, do granic możliwości. Amerykański programista rosyjskiego pochodzenia w weekend nurkuje, skacze ze spadochronem, gra w hokeja na rolkach oraz uprawia gimnastykę.

Sergey Brin znalazł się 20. miejscu tegorocznej listy miliarderów przygotowanej przez "Forbes". Jego majątek szacowany jest na 38,2 mld dolarów.

Ucieczka przed zimą. Gdzie pojechać na święta?

Ucieczka przed zimą. Gdzie pojechać na święta?TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: Business Insider