Francja nie chce sankcji dla Rosji. "Są niebezpieczne dla naszych interesów"

Ze świata

TVN24 BiSFrancja nie chce sankcji dla Rosji

Deputowani niższej izby francuskiego parlamentu zagłosowali dzisiaj za rezolucją, która wzywa rząd do zniesienia sankcji wobec Rosji.

Francuscy posłowie zagłosowali stosunkiem głosów 55-44 na korzyść rezolucji o zniesieniu sankcji, które Unia Europejska nałożyła na Moskwę, po tym jak Rosja zaanektowała Krym i doprowadziła do eskalacji napięcia z Ukrainą.

Rezolucja nie jest jednak wiążąca, jedynie wzywa rząd do zniesienia sankcji.

Cios w interesy

Za zniesieniem sankcji głosowała partia Republikanie, powstała z inicjatywy byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego oraz ugrupowania centroprawicowe i skrajna lewica. Przeciwko rezolucji opowiedzieli się Socjaliści i Zieloni. - Sankcje są dzisiaj całkowicie nieskutecznie, aby rozwiązać ten międzynarodowy kryzys. Są też niebezpieczne dla francuskich interesów - tłumaczył konserwatywny poseł Thierry Mariani, który wyszedł z inicjatywą głosowania nad rezolucją. Unia Europejska wraz ze Stanami Zjednoczonymi, nałożyła sankcje gospodarcze na Rosję w lipcu 2014 roku. Są one skierowane głownie w sektor energetyczny, obronny i bankowy. Sankcje wygasają w lipcu i mogą zostać przedłużone.

Autor: ToL//km / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: CC BY-SA 3.0/wikipedia.org/ | Carlos Delgado