Do wzięcia najwyższa kumulacja w historii. Po losy ustawiają się długie kolejki

Ze świata

Rekordowe wygrane w loteriach
wideo 2/3

Aż 167 milionów funtów (817 milionów złotych) czeka na graczy we wtorkowym losowaniu europejskiej gry liczbowej EuroMillions. To najwyższa kumulacja w historii gry.

EuroMillions to europejska gra liczbowa organizowana wspólnie przez operatorów podobnych loterii we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Irlandii, Luksemburgu, Portugalii i Szwajcarii.

EuroMillions

Aby wygrać główną nagrodę, gracz musi trafnie wytypować 5 głównych numerów (pomiędzy 1 i 50), a także dwie tzw. szczęśliwe gwiazdy (od 1 do 12). Losowania odbywają się co wtorek i piątek w Paryżu. Operator loterii na terenie Wielkiej Brytanii National Lottery ostrzegł przed możliwymi kolejkami w punktach sprzedaży przed wtorkowym losowaniem. Dotychczas najwyższą wygraną mogą się pochwalić Colin i Chris Weir z North Ayrshire w Szkocji, którzy w lipcu 2011 r. wygrali ponad 160 mln funtów. Rok później inne małżeństwo - Adrian i Gillian Bayford z Suffolk - sięgnęło po ponad 148 mln funtów. Kupon kosztuje 2,5 funta (12,23 zł), a szanse zwycięstwa to zaledwie jeden do 140 milionów.

Autor: ps/gry / Źródło: PAP