Przez siedem tygodni nikt nie zgłaszał się po rekordową wygraną w Eurojackpot

Ze świata

Psycholog: wygrana na loterii może nie przynieść długotrwałego szczęścia
wideo 2/5

30 milionów euro to rekordowa wygrana w loterii Eurojackpot na Węgrzech. Po ponad siedmiu tygodniach w końcu zgłosił się po nią zwycięzca - poinformowała w środę spółka oferująca usługi loteryjne na Węgrzech, Szerencsejatek Zrt.

Węgier wygrał w losowaniu z 22 listopada. Dodajmy, że miał 90 dni na zgłoszenie się. Z wypełnionego przezeń kwestionariusza wynika, że kupon złożył na prowincji i sam zakreślił zwycięskie liczby.

Podróże, samochód, mieszkanie

Zwycięzca oznajmił, że gra w Eurojackpot co tydzień już od kilku lat, w tym samym dniu, ale wcześniej nie wygrywał większych sum.

Zadeklarował, że wygraną przeznaczy na podróże, samochód i mieszkanie, ale chce też przekazać pewną kwotę na cele dobroczynne. Dodał, że obdaruje również członków najbliższej rodziny.

Na pytanie, czy zamierza zrezygnować z dalszej gry po tej wygranej, odparł, że nie ma najmniejszego zamiaru.

Eurojackpot w Polsce

W ostatnim losowaniu w piątek 10 stycznia padły następujące liczby: 4, 14, 25, 34, 49 oraz 4, 9. W żadnym państwie nie udało się rozbić kumulacji w Eurojackpot. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu do wygrania będzie nawet 225 milionów złotych - poinformował Totalizator Sportowy.

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

W grze uczestniczy 18 europejskich państw, stąd kwoty na wygrane są tak duże. Wszyscy grający mają takie same szanse.

Opłata za zakład wynosi 12,50 złotego. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie.

Autor: kris / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock