Dlaczego Anglicy są tak słabi w piłkę nożną? Czyli o co pytają kibice

Ze świata


Islandia ma swoje pięć minut. Informacje o pogromcach Anglików były najchętniej poszukiwanymi przez internautów z całego świata w ostatnich kilkunastu godzinach - wynika z danych Google.

W poniedziałek Islandia zanotowała skok z najmniej do najbardziej poszukiwanej drużyny w wyszukiwarce Google wśród wszystkich uczestników ćwierćfinałów Euro 2016. Powodem tego jest niespodzianka, jaką sprawili podopieczni Larsa Lagerbacka, pokonując w 1/8 mistrzostw Europy faworyzowanych Anglików (2:1 - red.).

Niespodzianka

Choć trzeba przyznać, że nic tego nie zapowiadało. Anglicy, mimo że nie przekonywali stylem swojej gry, to w fazie grupowej nie zanotowali porażki. Pechowo zremisowali z Rosją po golu straconym w doliczonym czasie gry. Dlatego internauci spodziewali się łatwego zwycięstwa Wayne'a Rooney'a i spółki.

Przed samym meczem informacje o Anglikach były zdecydowanie bardziej poszukiwane niż o Islandczykach. W ciągu 24 godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego, stosunek ten wynosił 81 do 19 proc. na korzyść Synów Albionu. Najczęściej w wyszukiwarce poszukiwano odpowiedzi na pytanie, z kim zagrają Anglicy po pokonaniu Islandii i kiedy będzie następny mecz podopiecznych Roya Hodgsona.

Wśród najczęściej poszukiwanych zawodników znalazło się natomiast nazwisko napastnika Leicester City - Jamie Vardy'ego.

Tendencje niekorzystne dla Islandczyków zaczęły się jednak zmieniać z każdą kolejną minutą meczu. Wszystko było zasługą dobrej gry kopciuszka, który już po 18 minutach gry prowadził z Anglią 2:1, mimo że pierwszy gol w czwartej minucie był autorstwa podopiecznych Hodgsona.

Jak dużo warta jest reprezentacja Islandii? Czy Islandia jest w Unii Europejskiej? Dlaczego nazwiska zawodników mają końcówkę -son? Te pytania pojawiały się najczęściej w trakcie trwania meczu w odniesieniu do Islandczyków.

Wśród zawodników największą popularnością cieszył się strzelec pierwszego gola Ragnar Sigurdsson oraz bramkarz Hannes Halldorsson. Podium uzupełnił strzelec drugiego gola Gylfi Sigurdsson. Na co dzień grający w walijskim Swansea.

Popularność Hodgsona

Z drugiej strony, po końcowym gwizdku i porażce Anglików, internauci pytali o to, czy Synowie Albionu wystąpią na Euro 2020 oraz jak dużo zarabiają. A także, dlaczego Anglicy są tak słabi w piłkę nożną.

Nie zabrakło również pytań o końcowy wynik oraz zarobki zawodników, ale Islandii oraz kto jest trenerem ich zespołu.

Swoje pięć minut w internecie miał również selekcjoner Anglików Roy Hodgson. Choć nie ze względu na swój sukces, a dymisję. do której się podał po porażce z Islandią.

Ile lat ma Roy Hodgson? Kto zastąpi Roya Hodgsona? Jak dużo zarabia Hodgson? Kim jest Roy Hodgson? Co zrobił Roy Hodgson? To najczęściej pojawiające się pytania internautów po poniedziałkowej rezygnacji trenera reprezentacji Anglii.

Zobacz materiał "Faktów" TVN o Brexicie w wersji 2.0 (28.06.2016):

Autor: mb//km / Źródło: tvn24bis.pl