Znamy najlepszą linię lotniczą na świecie. LOT daleko za czołówką

Ze świata

Flickr (CC BY SA 3.0) | Roderick EimeEmirates nagrodę dla najlepszej linii lotniczej na świecie odebrał po raz czwarty

W plebiscycie organizowanym przez firmę konsultingową Skytrax Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się dopiero na 92. miejscu. Tytuł "World’s Best Airline" najlepszej linii lotniczej w 2016 roku przypadł Emirates. W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden przewoźnik z Unii Europejskiej.

Ranking "World’s Best Airline" powstaje na podstawie największego w branży badania zadowolenia pasażerów i jest uznawany za najlepszą miarę jakości linii lotniczych.

W tym roku w plebiscycie wzięło udział 19,2 mln pasażerów z ponad 104 krajów. Oocenili łącznie 280 przewoźników. W badaniu branych jest pod uwagę 41 kluczowych wskaźników efektywności. Pasażerowie oceniają m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego oraz serwowane podczas lotu posiłki.

Linie lotnicze z Azji

Przewoźnik Emirates został linią nr 1 na świecie, deklasując ubiegłorocznego zwycięzcę rankingu linie Qatar Airways. Trzecią pozycję zajęły Singapore Airlines.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Cathay Pacific, ANA Ali Nippon Airways, Etihad Airways, Turkish Airlines, EVA Air, Qantas Airways oraz Lufthansa.

Szefowie Emirates nagrodę dla najlepszej linii lotniczej na świecie odebrali po raz czwarty. Wcześniej te linie zwyciężały w latach 2001, 2002 i 2013. Rok temu przewoźnik z siedzibą w Dubaju zajął 4. miejsce.

Polskie Linie Lotnicze LOT uplasowały się na 92. miejscu. To i tak postęp, bo rok temu naszego narodowego przewoźnika próżno było szukać w pierwszej setce zestawienia.

Nagrody Skytrax przyznawane są w 73 kategoriach, m.in. najlepsza klasa ekonomiczna, najlepsza obsługa, najlepszy catering, najwygodniejsze siedzenia czy najczystszy pokład.

Japończycy testują samolot pasażerski. Czekali na niego 50 lat:

Japończycy testują samolot pasażerski. Czekali na niego 50 latTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol//ms / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY SA 3.0) | Roderick Eime