TVN24 Biznes | Ze świata

Elon Musk sprzedał niemal milion akcji Tesli, ale jego majątek i tak zmalał

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Nowa lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Nowa lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/3
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk sprzedał kolejnych 934 091 akcji producenta pojazdów elektrycznych. Ich łączna wartość przekroczyła 1 miliard dolarów. Jego majątek jednak się uszczuplił wobec mocnej przeceny akcji Tesli podczas ostatniej w tym tygodniu sesji na Wall Street.

Powodem sprzedaży akcji jest zobowiązanie podatkowe powiązane z zakupem 2,1 miliona akcji - wynika z dokumentów.

Agencja Reutera podała, że od 8 listopada Musk nabył 10,7 miliona akcji Tesli i sprzedał 10,1 miliona akcji za 10,9 miliarda dolarów. Miliarder ma jeszcze prawo do zakupu około 10 milionów akcji po 6,24 dolara za walor, która wygasa w sierpniu 2022 roku - dodano.

Na początku listopada br. Elon Musk zadeklarował na Twitterze, że sprzeda 10 procent, czyli około 17 milionów posiadanych akcji Tesli, jeśli użytkownicy serwisu poprą ten ruch. Za sprzedażą akcji ostatecznie opowiedziało się 57,9 procent osób, które wzięły udział w sondzie utworzonej przez miliardera.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Elon Musk. Majątek

Tesla zakończyła piątkowe notowania ze spadkiem o 6,42 procent. Za jedną akcję producenta samochodów elektrycznych trzeba zapłacić prawie 1015 dolarów. Podczas gdy na początku listopada br. wartość akcji przebiła poziom 1200 dolarów, a kapitalizacja pierwszy raz w historii przekroczyła 1 bilion dolarów.

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami indeksów. Inwestorzy nadal obawiają się nowego wariantu koronawirusa omikron, liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w USA w listopadzie była niższa od oczekiwań.

stooq.pl

Według Bloomberg Billionaires Index szacowany majątek Muska zmniejszył się o 15,2 miliarda dolarów, jednak nadal pozostaje on zdecydowanym liderem listy najbogatszych osób na świecie. Jego majątek wynosi 269 mld dolarów. Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Jest on aktualizowany każdego dnia po zakończeniu notowań na nowojorskiej giełdzie.

Drugi jest Jeff Bezos z majątkiem wycenianym na 195 miliardów dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się Bernard Arnault - 161 miliardów dolarów.

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Al Drago/Bloomberg/Getty Images

Pozostałe wiadomości