Elon Musk rozwodzi się po raz trzeci. Drugi raz z tą samą żoną

Ze świata

shuterstockMusk i Riley po raz pierwszy pobrali się w 2010 roku

Biznesmen Elon Musk, założyciel takich firm jak PayPal, Tesla i SpaceX, po raz drugi rozwodzi się ze swoją żoną, brytyjską aktorką Talulah Riley.

Para wzięła ślub w 2010 roku, ale rozwiodła się dwa lata później. W 2013 roku ponownie się pobrali. Nie mają dzieci.

Riley wniosła w poniedziałek pozew o rozwód w sądzie w Los Angeles. Musk zdecydował się na ten krok znacznie wcześniej, bo w sylwestra 2014 roku, ale wycofał dokumenty z sądu siedem miesięcy później.

We wspólnym oświadczeniu para poinformowała, że od sześciu miesięcy żyje w separacji, ale nadal "widują się od czasu do czasu jak przyjaciele".

Ambitne projekty

Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. "Forbes" szacuje jego majątek na ok. 13,7 mld dolarów. Jego pierwszą żoną była kanadyjska pisarka science fiction Justine Musk. Para, która doczekała się piątki synów, rozwiodła się w 2010 roku. 44-letni obywatel RPA to autor wielu ambitnych projektów. Jest założycielem firmy oferującej usługi płatnicze PayPal. Stworzył również Teslę, producenta elektrycznych samochodów i SpaceX, przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego. 30-letnia Riley najbardziej znana jest z ról Mary Bennet w filmie "Duma i uprzedzenie" i Annabelle Fritton w filmie "Dziewczyny z St. Trinian". Grała także niewielką rolę w głośnym filmie "Incepcja" Christophera Nolana.

Autor: ToL//km / Źródło: Yahoo

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock